Ένα παρά πολύ ωραίο παιχνίδι έγινε τ΄ απόγευμα του Σαββάτου 11 Νοέμβρη, στο γήπεδο του Αγίου Ιωάννη. Ο τοπικός Άρης ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος και άνοιξε το σκορ στο 15΄ με ωραίο μακρινό σουτ του Παναγιάρη, ενώ είχε και χαμένες ευκαιρίες με κύριο πρωταγωνιστή σ΄ αυτές τον Λευτέρη Μήτρου. Η ομάδα της Βάθειας δεν είχε κάτι το αξιόλογο στο πρώτο 45λεπτο, κάτι που άλλαξε στην επανάληψη, αφού ο Αμαρυνθιακός πίεσε ασφυκτικά τους γηπεδούχους.

Έτσι κατάφερε να ισοφαρίσει στο 75΄ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (το κέρδισε ο Σταματάκος) του Αργύρη και ενώ ως τότε οι φιλοξενούμενοι είχαν χάσει αρκετές ευκαιρίες με τους Σταματάκο, Αργύρη αλλά και τον Αντώνη Μυρτέζα. Πεντέ λεπτά μετά το 1-1, ο Αμαρυνθιακός πήρε το προβάδισμα με ΄΄κεραυνό΄΄ έξω απ΄ την περιοχή του Καραβά, που αποδείχτηκε ΄΄χρυσή΄΄ αλλαγή.

Και ενώ όλα έδειχναν ότι ο Αμαρυνθιακός θα έφτανε σε μια σημαντική εκτός έδρας νίκη, στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Άρης κατάφερε να ισοφάρισει. Συγκεκριμένα μετά από εκτέλεση κόρνερ απ΄ τον Παναγιώτη Φελέρη, ο Λευτέρης Μήτρου πήδηξε πιο ψηλά απ΄ όλους και με ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Άρης Αγίου Ιωάννη: Γκογκορώσης, Σ. Μήτρου (70΄ Ν. Φελέρης), Ν. Καλαμιώτης (65΄ Δροσάτος), Ποδαράς, Πολύχρονος, Μάλλιος, Φωτιάς, Παναγιάρης, Λ. Μήτρου, Αρ. Μήτρου (55΄ Στουραΐτης), Δημολιάνης (75΄ Π. Φελέρης).

Αμαρυνθιακός: Πανταζής, Σταματάκος, Π. Λιατίφης, Σ. Μυρτέζα, Αντωνίου, Τσιμπούκης, Καλογεράς (50΄ Κρεμασμένος), Βαρθαλάμης (83΄ Κιούσης), Σιλβέστρος (50΄ Καραβάς), Αργύρης, Αν. Μυρτέζα (90΄+5΄ Τ. Λιατίφης).