Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες για κάθε ομάδα, η Αιδηψός κατάφερε να επικρατήσει του Αυλωναρίου με 1-0, για την πέμπτη αγωνιστική της Α’ Εύβοιας, κυριολεκτικά στην εκπνοή του αγώνα, αφού το μοναδικό τέρμα – νικητήριο για την Αιδηψό – επιτεύχθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων μόλις λίγα δευτερόλεπτα πριν ο διαιτητής της αναμέτρησης σφυρίξει τη λήξη του αγώνα.

Φάσεις και γκολ

1’ Σουτ μέσα απ’ την περιοχή του Οντιαμπό έδιωξε ο Ψαρράς

2’ Σουτ από τον Τσαλιαγκό μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Αιδηψού

3’ Σουτ Χ. Φώτου για την Αιδηψό έδιωξε σε κόρνερ ο Φραγγής

18’ Σουτ μακρινό απ’ τον Ι. Μπιμπάι έδιωξε σε κόρνερ ο Τζαβάρας

21’ Σουτ από τον Αντριάνο Μπιμπάι αυτή τη φορά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

37’ Σουτ του Μπασούκου μέσα απ’ την περιοχή η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

45’ Σουτ του Καραλή απ’ το ύψος του ημικυκλίου της περιοχή η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Αιδηψόυ

51’ Σουτ από τον Χ. Φώτου έδιωξε πάνω απ’ την τελική γραμμή ο Καραλής

63’ Κεφαλιά από τον Καραλή υποχρέωσε σε δύσκολη απόκρουση τον Ψαρρά

68’ Σουτ από τον Αντριάνο Μπιμπάι έδιωξε ο Τζαβάρας

79’ Μακρινό δυνατό σουτ από τον Βασιλείου η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

82’ Πλάσε μέσα απ’ την περιοχή του Μακρή, ο Τζαβάρας κατάφερε να εξουδετερώσει

93’ 1-0 ΓΚΟΛ για την Αιδηψό: Ο Ψαρράς έκανε μακρινό βολέ, η μπάλα έσκασε στην περιοχή του Αυλωναρίου και ο Μακρής τσιμπώντας τη μπάλα απ’ τον Παππά πλάσαρε και τον τερματοφύλακα και την έστειλε στα δίχτυα.

Συνθέσεις

Αιδηψός (Δημητρίου): Ψαρράς, Χασανάι, Βασιλείου, Γλύκος, Αναγνώστου Μ., Σιρπτσιόγλου, Φώτου Χ (66’ Μακρής), Αναγνώστου Ν., Μπιμπάι Α., Μπιμπάι Ι., Μάρκου (80’ Παπατζίκος)

Αυλωνάρι (Μπασούκος): Τζαβάρας, Μπεργκανάκου, Φραγγής (86’ Παππάς), Καραλής, Κόκκος, Παπίλας, Μπασούκος, Ιωαννίδης (75’ Περιβολάρης), Τσαλιαγκός, Ζαχαριάς, Οντιαμπό (75’ Καραλής)

Διαιτητής: Γκάτσος Βοηθοί: Σπανός – Ιωάννου