Αναγέννηση Ευρίπου-Ληλάντιο 1-3 : Καθάρισε στο α΄ ημίχρονο η ΑΕΛ (photos)

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της έδωσε η ΑΕ Ληλαντίου στο πρωτάθλημα Νέων της ΕΠΣΕ «Γιάννης Μαρίνος» επικρατώντας της Αναγέννησης Ευρίπου με 1-3 στο γήπεδο του Βαθέως.

Οι φιλοξενούμενοι «καθάρησαν» το ματς στο πρώτο μέρος εκμεταλευόμενοι τα προσωπικά λάθη της Αναγέννησης Ευρίπου.

Το σκορ άνοιξε με σουτ ο Μαίσογλου στο 14′ λεπτό με σουτ μετά από λάθος του τερματοφύλακα Κοροβέση.

Το συγκρότημα του Δημητρη Καλλέντζη διπλασίασε τα τέρματα του με τον Παλαιολόγο να νικά τον Κοροβέση στο 21′ λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή.

Η Αναγέννηση Ευρίπου μείωσε στο 29 με γκολ σπάνιας ομορφιά του Αποστολίδη έξω από την περιοχή να κεραυνοβολεί τον Λεοντη και να κάνει το 1-2.

Η χαρά των τυπικά γηπεδούχων δεν κράτησε πολύ μιας και στο 31′ ο Μαίσογλου έκανε το που ήταν και σκορ ‘α ημιχρόνου.

Το σκορ έμεινε αμετάβλητο στο β’ μέρος και η ΑΕ Ληλαντίου πήρε την νίκη εκτός έδρας.

Άριστη η διαιτησία του Μάριου Πόγκα και των συνεργατών του Ντόβολη και Σέρρα.

Αναγ. Ευρίπου (Σ. Παππάς): Κοροβέσης,Ευσταθίου,Βλάχος,Καπατσούλιας, Μπουραντάς, FLOSNI, Aθανασίου, Ρουμπής, Δέδες, Δεληγιώργης, Αποστολίδης.

Ληλάντιο (Δ. Καλέντζης): Λεοντής, Παπαγεωργίου, Μαίσογλου, Μακ Κόλλιας, NDOJ X., Ζαννιός, PROSHI, Λεοντής, Χαλιώτης, Παλαιολόγος, Παπασχόλης.