Δεν έγινε εφικτό να ολοκληρωθεί ο τελευταίος αγώνας της γ΄ φάσης του φετινού κυπέλλου Εύβοιας, που ήταν προγραμματισμένος για την Τετάρτη 25/10. Συγκεκριμένα ο διαιτητής του αγώνα Βασίλης Βελέντζας διέκοψε την συνάντηση στο 60ο λεπτό, λόγω καταρρακτώδους βροχής και ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα με 0-2. Η τοπική ποδοσφαιρική ένωση με σημερινή της ανακοίνωση έκανε γνωστό ότι ΄΄θα συνεχιστεί την Τετάρτη 1.11.2017 ώρα 15:00 στο γήπεδο Αυλωναρίου΄΄. Στο πρώτο μέρος και οι δύο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες, όμως ο Ταμυναϊκός ήταν αυτός που κατάφερε ν΄ ανοίξει το σκορ. Στο 39΄ λοιπόν, ο Ραμπαβίλας με εξαιρετική κεφαλιά ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Αλιβερίου. Μαλίστα το συγκρότημα του Δημήτρη Λύκου διπλασίασε τα τέρματα του στο πρώτο λεπτό της επανάληψης, με ωραίο σουτ του Κώτση. Δεν προλάβαν να γίνουν και πολλά στην συνέχεια, πέρα από ένα δυνατό σουτ του Μπρεγκανάκου στο 57΄, που απέκρουσε ο Δουλκερίδης, αφού η βροχόπτωση στο τέταρτο του β΄ μέρους που παίχτηκε, συνεχώς δυνάμωνε, με αποτέλεσμα τελικά να φτάσουμε στην οριστική διακοπή του αγώνα.

Αυλωνάρι (Μπασούκος): Τζαβάρας, Μπρεγκανάκου, Φραγγής, Δαφνής, Κάραλης, Παπίλας, Μπασούκος, Ζαχαριάς, Τσαλιαγκός, Περιβολάρης, Τόμας.

Ταμυναϊκός (Λύκος): Δουλκερίδης, Αναστασίου Β., Πιλάτης, Καρατζάς, Κοκκάλας, Αναστασίου Μ., Καρράς, Μαλισιώβας (46΄ Σταμέλος), Κούρτης (46΄ Κώτσης), Ραμπαβήλας (57΄ Κρόκος) Μήτρου.