Για ένα ημίχρονο άντεξε ο Βατώντας στην Ερέτρια απέναντι στο δεύτερο της βαθμολογίας Απόλλωνα Ερέτριας που επικράτησε ολοκληρωτικά στο β’ ημίχρονο νικώντας με 4-0.

Ο Απόλλωνας δεν κινδύνεψε σε κανένα σημείο του αγώνα απέναντι στον μόνιμα αμυνόμενο Αστέρα Βατώντα.

Στο β’ μέρος η ομάδα του Δημήτρη Βαλκάνου ήταν καταιγιστική εκμεταλευόμενη την καλή φυσική κατάσταση της και εξαιρετική ποιότητα της στην επιθετική γραμμή πέτυχε τέσσερα γκολ και πήρε την νίκη που την έφερε στο μείον 7 από τον πρωτοπόρο Ταμυναικό.

Τα γκολ για τον Απόλλωνα Ερέτριας πέτυχαν οι Μπαλόζι στο 47′, Ντουλαβέρης 62′, Τόρα  66′, και Ωραιόπουλος στο 86′ έκανε το 4-0 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Ερέτρια (Δ. Βαλκάνος): Τόρα Eρ., Μετσανάι, Λιατίφης, Βελαέτης, Μπαλόζι, Σμπιλίρης, Ρούσσος (78′ Κάκος), Ντουλαβέρης, Αγραφιώτης (80′ Ωραιόπουλος),Τόρα Γ., Μώρος (75′ Κρεμασμένος).

Αστέρας Βατώντα (Β.Ζέρβας): Μπαμπουκλής, Χανσαλάρι, Κατσαούνης, Βαλήλας (65′ Σκούρος), Ντούκα, Γούναρης, Πατερίτσας, Ξιφαράς (65′ Μιχαηλίδης), Γιαννουκάκος (72′ Νεσίμι), Κούκουρας, Τζίνης.