Μετά την ολοκλήρωση και της έβδομης αγωνιστικής της Α΄ ΕΣΚΑΣΕ, ο Μάκαρος Άμφισσας, που κέρδισε έστω και δύσκολα την Αυλίδα, συνεχίζει να ΄ναι μόνος πρώτος και αήττητος. Ένα βαθμό πίσω απ΄ τους πρωτοπόρους βρίσκονται Μαλεσίνα, που πέρασε με ΄΄διπλό΄΄ απ΄ την Αυλίδα, Άρης Θήβας, που έκαμψε την αντίσταση του ανταγωνιστικού Τελεθριακού και Ιτέα, που επιβλήθηκε εκτός έδρας της ΑΓΕΧ. Ο Απόλλων Χαλκίδας πάλεψε στην Αμφίκλεια, αλλά τελικά γνώρισε την ήττα απ΄ τον τοπικό Άρη, που έκανε βήμα παραμονής. Στην Β΄ ΕΣΚΑΣΕ δράση είχαμε μόνο στον δεύτερο όμιλο, όπου η Αναγέννηση Λαμίας συνέχισε και εκείνη την αήττητη πορεία της.

Αναλυτικά τ΄ αποτελέσματα, η βαθμολογία και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής σε κάθε πρωτάθλημα:

Α΄ ΕΣΚΑΣΕ

Σύλλας Αιδηψού-Απόλλων Λιβαδειάς 57-84

Άρης Θήβας-Τελεθριακός Ιστιαίας 79-70

Αίαντας Αυλίδας-Μαλεσίνα 79-86

ΑΓΕΧ-Ιτέα 69-75

Άρης Αμφίκλειας-Απόλλων Χαλκίδας 66-64

Μάκαρος Άμφισσας-ΓΣ Αυλίδας 74-63

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Μάκαρος Άμφισσας 14, Μαλεσίνα 13, Άρης Θήβας 13, Ιτέα 13, Αίαντας Αυλίδας 11, Απόλλων Λιβαδειάς 11, Τελεθριακός Ιστιαίας 10, ΓΣ Αυλίδας 9, Άρης Αμφίκλειας 9, ΑΓΕΧ 8, Απόλλων Χαλκίδας 8, Σύλλας Αιδηψού 7.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (8η/9.12): 2:30 μ.μ.: Αναγέννηση Μαλεσίνας-Σύλλας Αιδηψού, 3 μ.μ.: Τελεθριακός Ιστιαίας-Μάκαρος Άμφισσας, 6 μ.μ.: Ιτέα-Αίαντας Αυλίδας, Απόλλων Λιβαδειάς-Άρης Θήβας, ΓΣ Αυλίδας-Απόλλων Αυλίδας.

 

Β΄ ΕΣΚΑΣΕ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (25-26.11)

Κονίστρες-Ερέτρια 55-45

Πρωτέας Σχηματαρίου-Λίμνη 89-52

Αστέρας Αλιβερίου-ΓΑΣ Αρτάκης 49-55

Κάδμος Θήβας-ΧΒΑ 34-91

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΧΒΑ 9, Πρωτέας Σχηματαρίου 9, Κονίστρες 9, Αστέρας Αλιβερίου 8, *ΓΑΣ Αρτάκης 7, Ερέτρια 6, Κάδμος Θήβας 5, *Λίμνη 4. *ένα παιχνίδι λιγότερο.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η/9-10.12): 9.12: 6 μ.μ.: Πρωτέας Σχηματαρίου-Αστέρας Αλιβερίου, 6:30 μ.μ.: Ερέτρια-Κάδμος Θήβας, 7 μ.μ.: ΧΒΑ-ΓΑΣ Νέας Αρτάκης, 10.12-4 μ.μ.: Λίμνη-Κονίστρες.

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Κύνος Λιβανάτων-Αναγέννηση Λαμίας 62-83

Προοδευτική Λάρυμνας-Οπούντιος Μαρτίνου 65-84

Εκπαιδευτήρια Μπούκαλη-Μώλος 87-48

Κένταυρος Λιβαδειάς-Μουτά Δομοκού 69-65

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αναγέννηση Λαμίας 12, Εκπαιδευτήρια Μπούκαλη 11, Μώλος 10, Κένταυρος Λιβαδειάς 9, Κύνος Λιβανάτων 8, Προοδευτική Λάρυμνας 8, Οπούντιος Μαρτίνου 7, Μουτά Δομοκού 7.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η/16-17.12): 16.12: 3 μ.μ.: Αναγέννηση Λαμίας-Εκπαιδευτήρια Μπούκαλη, 6 μ.μ.: Μουτά Δομοκού-Προοδευτική Λάρυμνας, 17.12-4:30 μ.μ.: Οπούντιος Μαρτίνου-Κύνος Λιβανάτων, Μώλος-Κένταυρος Λιβαδειάς.