Σε ενα παιχνίδι που η νίκη ήταν μονόδορμος για την μικτή Εύβοιας Νέων στο ΄΄Ενωσιακό Αθλητικό Κέντρο΄΄ επικράτησε της αξιόμαχης Φθιώτιδας με σκορ 1-0 χάρη στο «Buzzer Bitter» του Μυτάκη στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.

Η ομάδα του Θαναση Γουρνά αγχωμένη αρκετά, μιας και ήθελε μόνο νίκη για να έχει ελπίδες να πάει στην επόμενη φάση του θεσμού, ηταν μετριώτατη στο πρώτο μέρος, με μοναδική καλή στιγμή το πλασέ του Φτούλη στο 28′ που πέρασε άουτ.

Το β’ ημίχρονο χαρακτηρίστηκε από το ρίσκο που πήρε ο τεχνικός της Ευβοιας Θανάσης Γουρνάς να παίξει πολύ επιθετικά και δικαιώθηκε στις καθυστερήσεις με το ΄΄χρυσό΄΄ γκολ του Μυτάκη.

Για να φθάσουμε εκεί πρέπει να πούμε ότι οι φιλοξενούμενοι ήταν ΄΄ιδανικοί αυτόχειρες΄΄, μιας και στις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν στην κόντρα ήταν απελπιστικά άστοχοι, χάνοντας την ευκαιρία για μία σπουδαια νίκη γοήτρου.

Μικτή Ευβοίας Νέοι (Γουρνάς): Σταθαράς, Χατζηβασιλείου, Μήτρου (79′ Χρυσικός), Καππές, Μυτάκης, Σίμωσης, Φούρλης (50′ Δεληγιώργης), Ζανιός, Μάλλιαρης (90′  Ρέτσας), Παλαιολόγος, Τσίγκας.

Αναπληρωματικοι οι:  Αδαμόπουλος,  Μίχος, Σκανδάλης, Βλάχος.