Επιστροφή στις νίκες για τον Ηρακλή, που επικράτησε με 2-0 των Κοσκίνων και έμεινε μόνος στην τρίτη θέση, εφτά βαθμούς μακριά απ΄ την πρωτοπόρο Ερέτρια. Το δρόμο προς την νίκη για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Π.Λ. Σκριβάνος που έκανε το 1-0 στο 44΄, με κοντινό πλασέ, ενώ στο 52΄ ο Γκάβαλης με εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Τα Κόσκινα ήταν πολύ καλά στο πρώτο μέρος και δημιούργησαν αρκετές τελικές, χωρίς όμως να φτάσουν στο γκολ, αντίθετα βρέθηκαν πίσω στο σκορ, λίγο πριν την ανάπαυλα. Απ΄ την άλλη ο Ηρακλής είχε μέτρια απόδοση στο πρώτο ημίχρονο, όμως έστω και έτσι κατάφερε να πάει στ΄ αποδυτήρια με το προβάδισμα στο σκορ.

Στην επανάληψη οι Ψαχνιώτες ήταν πολύ βελτιωμένοι και πέρα απ΄ το δεύτερο τέρμα που πέτυχαν, έχασαν αρκετές ακόμη σημαντικές ευκαιρίες, με κυριώτερες δύο φάσεις στο 58΄ και στο 75΄, με πρωταγωνιστή τον Σμυρναίο, που και στις δύο περιπτώσεις βρέθηκε μόνος απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα, όμως και στις δύο έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ.

Τα Κόσκινα έχασαν την ευκαιρία να κάνουν δραματικό το φινάλε και να διεκδικήσουν την ισοπαλία, αφού έχασαν πέναλτι στο 82΄, που εκτέλεσε ο Κοκκάλας, όμως ο Ανδρούτσος απέκρουσε, δείχνοντας για ακόμη μια φορά πόσο καλός είναι με αντίπαλο απ΄ την ΄΄άσπρη βούλα΄΄.

Ηρακλής Ψαχνών (Σπυρόπουλος): Ανδρούτσος, Κοροβέσης (79΄ Στούπας), Δούλος, Γκάβαλης, Μπελίτσος, Γκούρλας, Π.Λ. Σκριβάνος (73΄ Χασαπίδης), Τουρκοχωρίτης (79΄ Κηρύκος), Σμυρναίος, Π.Δ. Σκριβάνος, Τόλης (65΄ Ταψής).

Κόσκινα (Σταματούκος): Τριανταφύλλου, Γ. Δήμου (46΄ Μπασινάς), Δ. Δήμου, Κόλλιας, Ευγενίου, Κοκκάλας, Παριανός, Ξιφαράς, Λαθουράς, Μήτρου (79′ Σ. Θωμάς), Κουϊμτσίδης.