Μπορέι στο πρωτάθλημα να έχει κάνει ένα από τα χειρότερα ξεκινήματα της ιστορίας η Αρτάκη, αλλά στον θεσμό του Κυπέλλου Ευβοίας εμφανίζεται πολύ καλή αγωνιστικά με αποτελεσματικότητα και ουσία στο παιχνίδι της.

Στα πλαίσια της προημητελικής φάσης του θεσμού επικράτησε στο Καλοχώρι/Παντείχι της τοπικής ομάδας με το επιβλητικό 0-4 και στην ουσία πέρασε στα ημιτελικά του θεσμού.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο και έχασαν σωρεία ευκαιριών να πετύχουν και άλλα τέρματα.

Το σκορ για τον ΑΟΝΑ άνοιξε ο Μιχαλάς στο 12΄, για να διπλασιάσει τα τέρματα των Αρτακιανών ο Μαντάς στο 23ο λεπτό.

Στο β΄ ημίχρονο με αυτογκόλ του Χρυσόστομου Καραμπά έγινε το 0-3 στο 49, για να πετύχει το 0-4 ο Μιχαλάς στο 68΄ με το δεύτερο του τέρμα στο ματς.

Εύκολο διαιτητικό απόγευμα για τον Κώστα Γκάτσο και τους συνεργάτες του Περικλή Δελχά και Γιώργο Πασχαλίδη.

Καλοχώρι/Παντείχι (Γ. Φούρλης): Κατσαρής, Σιγανός, Κανέλλος (55΄ Μάλλιαρης), Καραμπάς Χρ., Λαζαρίδης (46΄ Βουρνάζος), Ντουλελλάρι, Λουκάς, Ζαχαριάδης, Δουρμούσογλου (73΄ Λειβαδίτης), Καραμπάς Θ., Σαμπάνης (80΄ Γιαννής Αλ.).

Αρτάκη (Π. Τοκπασίδης): Τσάμαρης, Γκέκας, Κολιόπουλος, Αγγελάκης, Μπισμπικόπουλος, Λούρος (74΄ Καλαμιώτης), Κονόμι , Μαντάς (68΄ Χουρίδης), Λούκας (65΄ Πετρίτ), Μιχαλάς, Λειβαδίτης.