Ληλάντιο-Προποντίδα(Νέοι) 3-1: Σοβαρεύτηκε στο β’ και νίκησε (photos)

Στο εξ’αναβολής παιχνίδι για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος των νέων, το Ληλάντιο συνεχίζοντας το αήττητο σερί του, επικράτησε της Προποντίδας με 3-1.
Μετά τη νωθρή εμφάνιση του α’ ημιχρόνου κανείς δεν περίμενε την εντελώς διαφορετική εικόνα που παρουσίασε στο β’ μέρος η ομάδα του Ληλαντίου.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Παλαιολόγο, που σκόραρε τρεις φορές, επικράτησε ολοκληρωτικά της Προποντίδας, η οποία είχε προηγηθεί στο σκορ, πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα και που γενικά στεκόταν καλύτερα στο γήπεδο από τον αντίπαλό της στα πρώτα 40΄
Στο 8′ μετά από κόρνερ του Ζουρμπουλή, ο Βασιλείου με κοντινή κεφαλιά έκανε το 0-1.
Στο 53′ ο Παλαιολόγος με ατομική ενέργεια και σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή, ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 59′ το Ληλάντιο κέρδισε πέναλτι όταν ο Στούπας στην προσπάθειά του να αποκρούσει, βρήκε τη μπάλα με το χέρι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Παλαιολόγος βάζοντας μπροστά στο σκορ την ομάδα του με 2-1.
Στο 79′ πάλι ο Παλαιλόγος εκμεταλεύτηκε πολύ έξυπνα μια σύγχυση στην άμυνα της Προποντίδας και από το ύψος της μικρής περιοχής, ανενόχλητος πλάσαρε τον Πριόνα, κάνοντας 3 τα προσωπικά του τέρματα, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ σε 3-1, ολοκληρώνοντας έτσι την μεγάλη ανατροπή για το Ληλάντιο.
ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ ΝΕΟΙ(Καλέντζης Δ.): Λεοντής Α. , Ζάνιος, Καρλατήρας, Παλαιολόγος, Ποδαράς, Λεοντής Γ., Παπασχόλης, Ρόσσι, Χαλιώτης, Ντόι, Μακόλλιας(Μπασούκος, Κηρύκος)
ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ ΝΕΟΙ(Καραγιάννης Δ.): Πριόνας, Αναγνώστου, Θαλάσσης, Χρισοστάλης, Ζουρμπουλής, Τσιμιχόδημος, Στούπας, Κουταλιανός, Παράκατης, Βασιλείου, Αντωνίου(Τσιαμπαλής)
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μακρής Β.
ΒΟΗΘΟΙ: Ντόβολης Ε. , Καρράς Ε.