Με τρεις αθλητές συμμετείχε ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδος στους αγώνες «AKROPOLIS» που διεξήχθησαν στο ΟΑΚΑ από τις 12 μέχρι τις 14 Μάη. Στους συγκεκριμένους αγώνες ο συναγωνισμός ήταν μεγάλος αφού πήραν μέρος οι κορυφαίοι-κορυφαίες της ελληνικής κολύμβησης, αλλά και αρκετοί ξένοι κολυμβητές και κολυμβήτριες. Εξάλλου, ήταν και η τελευταία ευκαιρία για να πετύχουν οι αθλητές τα όρια και να εξασφαλίσουν έτσι τη συμμετοχή τους στο Πανευρωπαϊκό ή Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων και Ανδρών-Γυναικών. Ο ΝΟΧ έλαβε μέρος με τους Στέργιο Μπίλα, Παναγιώτη Νικάκη και Νικόλαο Παπαδημητρίου. Ο Μπίλας, αν και δύο χρόνια νεότερος, κατάφερε να πλησιάσει το Πανευρωπαϊκό όριο Εφήβων, κάνοντας νέο ατομικό ρεκόρ στα 50 μ ύπτιο με 26”72 (το όριο ήταν 26”40) και να μπει στον τελικό του αγωνίσματος, παίρνοντας τελικά 6η θέση. Ακόμη στο αγώνισμα 100 μ ύπτιο κατάφερε και πάλι να μπει στον τελικό, παίρνοντας τελικά την 4η θέση με χρόνο 58”62, ενώ στα 50 μ ελεύθερο πέτυχε τον πρώτο χρόνο στην κατηγορία Παίδων με 24”05. Ο αθλητής Παπαδημητρίου στα 400 μ και 1500 μ ελεύθερο, πετυχαίνοντας νέα ατομικά ρεκόρ και πήρε την 10η θέση στα 400 μ ελεύθερο. Τέλος, ο Νικάκης συμμετείχε στα αγωνίσματα 50, 100 και 200 μ ελεύθερο, καταρρίπτοντας τα προσωπικά του ρεκόρ και στα τρία αγωνίσματα στα οποία έλαβε μέρος.