Μιαούλης Φύλλων-Ερμήλιος 3-2: Επανήλθε στις νίκες ο ΄΄μπουρλοτιέρης΄΄! (photos)

Πλούσιο και ΄΄χορταστικό΄΄ ποδοσφαιρικό θέαμα πρόσφεραν στους φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο των Φύλλων, Μιαούλης και Ερμήλιος.

Οι φιλοξενούμενοι, που ήταν πολύ καλοί στο α΄ μέρος, άνοιξαν το σκορ στο 5ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πόγκα.

Στο 20΄ όμως ο Μιαούλης κατάφερε να ισοφαρίσει με ένα ΄΄ξερό΄΄ σουτ του Νίκου Μπούλιου.

Στο 31′ πολύ ωραίο του Πογκα απόκρουση του Τζαβαρη η μπάλα οριζόντιο και κόρνερ.

Στην συνέχεια ο Ερμήλιος είχε ευκαιρίες για να πάρει και πάλι το προβάδισμα, όμως τελικά η ομάδα των Φύλλων έφτασε στην ανατροπή, με τον Κατσαρή να κάνει το 2-1 στο 41΄, με ωραίο σουτ.

Στο 56΄ ο Τρίκκας με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους, κάνοντας το 3-1, που έλεγξαν το παιχνίδι στην επανάληψη και έχασαν ευκαιρίες και γι΄ άλλα τέρματα.

Στο 72΄ όμως ο Πόγκας μείωσε σε 3-2 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι, αλλά τελικά το σκορ δεν άλλαξε και οι γηπεδούχοι πήραν το ΄΄τρίποντο΄΄.

Μιαούλης Φύλλων (Σταμόγιαννης): Τζαβάρης, Γ. Καρβελάς (55΄ Μακρής), Καρατζής, Β. Ζαχαριάς, Α. Ζαχαριάς, Δ. Σελεμάς, Γ. Μπούλιος (60΄ Κ. Καρβελάς), Ν. Μπούλιος (85΄ Ρήνης), Καλαβρής (69΄ Τουλούμης), Κατσαρής, Τρίκκας.

Ερμήλιος (Ελευθερίου): Αντωνιάδης, Μπουρνάζος, Διοκμεντζίδης(46’Αγγελωνιας), Μπακρής, Πέντσιος, Μπουλούκος (79΄ Σεϊνταράς), Πλέρος, Πόγκας, Παναγιώτου, Βοϊλάκης (54΄ Τζαφέρης), Κορδώνης.