΄΄Λύγισαν΄΄ λίγα λεπτά πριν το φινάλε οι Απολλωνίδες, που μέχρι το 87΄ κρατούσαν το βαθμό της ισοπαλίας στο εκτός ματς της πρεμιέρας, του έκτου ομίλου της φετινής Γ΄ Εθνικής, στην Λαμία με τις Νηρηίδες. Στο συγκεκριμένο λεπτό οι Νηρηίδες με εύστοχο χτύπημα πέναλτι της Νέλλα πήραν και πάλι το προβάδισμα και τελικά έφτασαν στην νίκη. Η ομάδα της Ερέτριας είχε ισοφαρίσει στο 48΄, με επίσης εύστοχο χτύπημα πέναλτι της Τασούλας, ενώ οι γηπεδούχες είχαν ανοίξει το σκορ στο 37΄ με τέρμα της Καραντζίκου. Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε η Κουμπιά των Απολλωνίδων, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Νηρηίδες Φθίας (Κατσαβριάς): Β. Υφαντή, Μπούκη, Καραούλη, Τσούτσικα, Παπαγεωργίου, Κοντομάρη, Κατσαούνου, Ανδρεοπούλου, Καραντζίκου, Νέλλα, Ηλ. Υφαντή (αρχική 11άδα), Βασιλείου, Χονδρογιάννη, Κούρτη, Ζούτσου, Πανάκη, Αγγελοπούλου, Φουντούκη.

Απολλωνίδες Ερέτριας (Μπιμπίκας): Χατζηστάμου, Γκαλιμάνα, Μπαρόλα, Τσιφλάκου, Σταματάκου, Τσαραντάνη, Κουμπιά, Καράγκου, Παππά, Τασούλα, Τζαφέρη (αρχική 11άδα), Κανεδάκη, Μπασούκου, Δήμου, Κλοπώδη, Μπερέτη.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ζωγράφου/Ιλισίων/Γουδη ΑΕ-Λεοντικός Κηφισιάς 0-2, Παμπαιανικός-Αστέρας Χαϊδαρίου 5-3, Νηρηίδες Φθίας-Απολλωνίδες Ερέτριας 2-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Παμπαιανικός 3, Λεοντικός Κηφισιάς 3, Νηρηίδες Φθίας 3, Απολλωνίδες Ερέτριας 0, Αστέρας Χαϊδαρίου 0, Ζωγράφου/Ιλισίων/Γουδή ΑΕ 0.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η/26.11-3 μ.μ.): Απολλωνίδες Ερέτριας – Ζωγράφου/Ιλισίων/Γουδη ΑΕ, Αστέρας Χαϊδαρίου – Νηρηίδες Φθίας, Λεοντικός Κηφισιάς – Παμπαιανικός.