Ολυμπιακός Χαλκίδας-Σκεπαστή 2-2: ΄΄Χ΄΄ωρίς νίκη ο ΄΄θρύλος΄΄ (photos)

Μετά από δέκα αγωνιστικές στην φετινή Α΄ ΕΠΣΕ ο Ολυμπιακός συνεχίζει να είναι η μοναδική ομάδα χωρίς νίκη. Μάλιστα παραλίγο οι ΄΄ερυθρόλευκοι΄΄ να γνώριζαν την ήττα, αφού ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις.

Οι γηπεδούχοι έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι θα μπορούσαν να είχαν κερδίσει. αλλά και να είχαν χάσει.

Στο πρώτο μέρος οι δυο αντίπαλοι προσπάθησαν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο, όμως τελικά οι θεατές είδαν ένα παιχνίδι κέντρου με ελάχιστες τελικές και κανένα γκολ.

Τα πράγματα άλλαξαν στην επανάληψη, που είχε πολύ μεγαλύτερο ενδιαφέρον και θέαμα. Έτσι στο 47΄ ο Μπασινάς με κεφαλιά, αξιοποίησε σέντρα του Αρβανίτη και έκανε το 1-0.

Οι φιλοξενούμένοι απάντησαν στο 59΄ με τον I.Β. Θαλασσινό, που ισοφάρισε σε 1-1 και στο 64΄ ο Γεωργίου με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στην Σκεπαστή. Τα λεπτά ΄΄κυλούσαν΄΄ και η Σκεπαστή ολοένα και πλησίαζε στο πολύτιμο εκτός έδρας ΄΄τρίποντο΄΄.

Το ματς τελειώνει οριστικά μόνο όταν ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά. Τελικά λοιπόν, ο ΄΄θρύλος΄΄ κατάφερε έστω να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας απ΄ το ματς, χάρις το τέρμα του Μυτάκη, που σημειώθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ολυμπιακός Χαλκίδας (Οικονόμου-Σαχίνης): Τζουβάρας, Αρβανίτης (83΄ Ράνα), Ραβανός (83΄ Μυτάκης), Κικίδης, Σταύρου, Φρυγανάς, Κυτίνος, Τζαφέρος, Μάλλιαρης (65΄ Φουρλής), Μπασινάς (83΄ Αθανασόπουλος), Πάλλης.

Σκεπαστή (Μπεκάκος): Αλεξίου, I.Αθ. Θαλασσινός, Ντέντης, Π. Γερογιάννης, Τσούπρος, Κωνσταντός, Καψάλας, I.Β. Θαλασσινός, Γεωργίου (86΄ Γοργομάτης), Aθ. Θαλασσινός (90΄ Καλλίτσης), Δ. Γερογιάννης (76΄ Καρατζούδης).

Φωτορεπορτάζ : Χρήστος Σεφερλής