Μεγάλο ΄΄διπλό΄΄ για τον ΝΟΧ μέσα στην Πάτρα επί της τοπικής ναυτικής ένωσης, που έτσι ΄΄σφράγισε΄΄ την είσοδο του στην οχτάδα της Α2, αφού εξασφάλισε μια απ΄ τις πρώτες τέσσερις θέσεις του ομίλου του. Οι παίχτες του Δημήτρη Σελετόπουλου πραγματοποίησαν ακόμη μια πολύ καλή εμφάνιση στην έδρα ενός υπολογίσιμου αντιπάλου, δείχνοντας ωριμότητα και αποφασιστικότητα στα κρίσιμα σημεία του αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά και προηγήθηκαν γρήγορα με 0-2 με γκολ των Μπουρνάζου και Κόρακα, πριν καν συμπληρωθεί ένα αγωνιστικό τρίλεπτο. Με νέο τέρμα του Μπουρνάζου, ενάμιση λεπτό πριν το τέλος του πρώτου οκταλέπτου, η Χαλκίδα προηγήθηκε με 0-3, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-3, με δύο τέρματα στα τελευταία δευτερόλεπτα της πρώτης περιόδου. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 2-4, με τον Μπουρνάζο να σημειώνει το μοναδικό γκολ (τρίτο προσωπικό) του δεύτερου οκταλέπτου. Στην τρίτη περίοδο οι Πατρινοί κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 4-4. Ο Κοκκάλας έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην Χαλκίδα, δύο περίπου λεπτά πριν το τέλος του τρίτου οκταλέπτου. Τεσσεράμιση λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, η ΝΕΠ ισοφάρισε και πάλι σε 5-5. Ο ΝΟΧ ήταν αποφασισμένος να φύγει με την νίκη και έτσι με τέρματα του Παύλου Μερκουριάδη και του Κόρακα, βρέθηκε και πάλι μπροστά με 5-7, που ήταν και το τελικό σκορ.

8ΛΕΠΤΑ: 5-7 (2-3, 0-1, 2-1, 0-2).

Για τον ΝΟΧ αγωνίστηκαν οι: 1. Πουλής 2. Οικονόμου 3. Κοκκάλας 4. Γάτος 5. Αλαφάκης 6. Ορφανάκος 7. Μερκουριάδης Παύλος 8. Κόρακας 9. Αθανασίου 10. Μπουρνάζος 11. Μερκουριάδης Νίκος 12. Βλάχος 13. Τρίκας 14. Κοκορίκος.

Αναλυτικά τ΄ αποτελέσματα και η βαθμολογία και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής σε κάθε όμιλο της Α2:

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Ρεθύμνου 8-7 (2-2, 3-0, 1-3, 2-2)

Νηρέας Χαλανδρίου: Παππάς Αλ. 4, Σιάρκος 2, Κωνσταντόπουλος 1, Ανδρής 1

ΝΟ Ρεθύμνου: Πίσσας 3, Γιουλούντας 2, Ασουμανάκης 1, Τσαγκαράκης 1

ΝΟ Χανιών – ΓΣ Περιστερίου 7-6 (2-2, 1-1, 2-1, 2-2)

ΝΟ Χανίων: Μπαριωτάκης 3, Βιζυράκης 1, Χαριτάκης 1, Κατσουλάκης 1, Πετρόχειλος 1

ΓΣ Περιστερίου: Κολλάρος 2, Πετρόπουλος 1, Σιράπογλου 1, Καλαμάρης 1, Μανώλης 1

Απόλλων Σμύρνης – Ιωνικός 11-6 (5-1, 3-1, 0-2, 3-2)

Απόλλων Σμύρνης: Παπαδόπουλος Γ. 3, Τσίκλος 2, Λάζαρης 2, Μητρόπουλος 1, Δερμιτζάκης 1, Αφρουδάκης 1, Χατζηστεφάνου 1

Ιωνικός: Αργυρακούλης 2, Ψιρογιάννης Π. 2, Καρακάσης 1, Ξυλάς 1

ΟΦΗ – Ηλυσιακός 5-6 (1-1, 3-1, 1-4, 0-0)

ΟΦΗ: Λεονταράκης 2, Παπανικολάου 1, Βασιλάκης 1, Κλήμος 1

Ηλυσιακός: Λάππας 4, Κωνσταντόπουλος 1, Παλιός 1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Σμύρνης 23 (101-57), ΝΟ Χανίων 17 (78-56), ΓΣ Περιστερίου 17 (86-55), Ηλυσιακός 16 (77-63), *ΟΦΗ 12 (65-60), Ιωνικός 6 (57-83), *Νηρέας Χαλανδρίου 5 (56-92), ΝΟ Ρεθύμνου 1 (55-109).

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η/2.4): Ηλυσιακός-Νηρέας Χαλανδρίου, Ιωνικός-ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου-ΝΟ Χανίων, ΓΣ Περιστερίου-Απόλλων Σμύρνης.

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Νηρέας Γέρακα – Νίκη Βόλου 13-7 (2-2, 3-0, 1-3, 2-2)

Νηρέας Γέρακα: Παπαδόπουλος Γρ. 3, Παπαδόπουλος Π. 3, Τσακιράκης 2, Κυζιώρος 1, Μαυρεδάκης 1, Νησανάκης 1, Γεωργακόπουλος 1, Πιερράκος 1

Νίκη Βόλου: Πισσίας 3, Δανιήλ 2, Γλούμης 2

ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 9-8 (3-2, 2-1, 2-4, 2-1)

ΑΟΝΣ Μίλων: Δούκας 2, Οικονομίδης 1, Θεοδωρίδης 1, Αμπατζόγλου 1, Μυλωνάκης 1, Μπουργούρης 1, Λουιζίδης 1, Τριανταφύλλου 1

ΑΕ Χαϊδαρίου: Κόχειλας 4, Κουρτίδης 2, Γκότσης 1, Έντμοντς 1

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Χαλκίδας 5-7 (2-3, 0-1, 2-1, 1-2)

ΝΕ Πατρών: Γκαράνης 2, Ρογδάκης 1, Λεβεντάκος 1, Κατράς 1

ΝO Χαλκίδας: Μπουρνάζος 3, Κόρακας 2, Μερκουριάδης Π. 1, Κοκκάλας 1

ΟΥΚ Βόλου – ΓΣ Ηλιούπολης 6-8 (3-1, 2-1, 1-4, 0-2)

ΟΥΚ Βόλου: Κολημήτρας 2, Στεργίου 2, Μαρινάγης Χ. 1, Γιάγκος 1

ΓΣ Ηλιούπολης: Λύκαρης Κ. 2, Κολυβάς 2, Κοντονής Δ. 1, Δήμου 1, Βυθούλκας 1, Λύκαρης Λ. 1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Νηρέας Γέρακα 24 (85-46), ΝΟ Χαλκίδας 20 (70-54), ΓΣ Ηλιούπολης 16 (77-57), ΑΕ Χαϊδαρίου 13 (61-74), ΝΕ Πατρών 8 (49-58), ΑΟΝΣ Μίλων 8 (54-75), Νίκη Βόλου 7 (75-81), ΟΥΚ Βόλου 7 (68-94).

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η/2.4): ΝΟ Χαλκίδας-ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου-Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης-ΑΟΝΣ Μίλων.