Ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδας πέρασε με νίκη και απ΄ την έδρα του Μίλωνα στην Νέα Σμύρνη και σε συνδυασμό με την ήττα της Ηλιούπολης, έμεινε μόνος στην πρώτη θέση του ομίλου του. Η ομάδα της Χαλκίδας κατάφερε να επιβάλει τον ρυθμό της απ΄ το ξεκίνημα του αγώνα και με την ολοκλήρωση των δύο πρώτων οκταλέπτων ήταν μπροστά με τέσσερα γκολ (2-6). Χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα κράτησε το προβάδισμα στην συνέχεια και ενώ κάποια στιγμή βρέθηκε και στο +6 (2-8), φτάνοντας στην άνετη νίκη, που είναι η τέταρτη συνεχόμενη στο φετινό πρωτάθλημα της Α2.

Στην αποστολή της ομάδας του Δημήτρη Σελετόπουλου συμμετείχαν οι: Πουλής, Τρίκας (τερματοφύλακες), Οικονόμου, Κοκκάλας (3 γκολ), Γάτος, Αλαφάκης (αρχηγός, 1 γκολ), Ορφανάκος, Μερκουριάδης Π. (2 γκολ), Κόρακας, Αθανασίου (2 γκολ), Μπουρνάζος (1 γκολ), Μερκουδιάδης Ν., Βλάχος, Τριανταφύλλου.

Η επόμενη αγωνιστική υποχρέωση του ΝΟΧ είναι προγραμματισμένη για το Σάββατο 25 Φλεβάρη (ώρα έναρξης: 9 μ.μ.), οπότε στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής θα φιλοξενηθεί απ΄ το Χαϊδάρι, στοχεύοντας σε ακόμη μια νίκη που θα διατηρήσει τον ΄΄ιππόκαμπο΄΄ στην κορυφή.

Αναλυτικά τ΄ αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των δύο ομίλων της Α2:

Α’ Όμιλος

ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 12-11 (3-1, 3-4, 4-2, 2-4)

ΟΦΗ: Βασιλάκης 5, Παπανικολάου 3, Κλήμος 3, Γιγουρτάκης 1

ΝΟ Χανίων: Χαριτάκης 4, Κατσουλάκης 2, Μπαριωτάκης 2, Βιζυράκης 2, Μπατάκης 1

 

Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 5-11 (1-3, 2-2, 1-2, 1-4)

Νηρέας Χαλανδρίου: Παππάς Αλ. 3, Κωνσταντίνου 1, Κόττας 1

ΓΣ Περιστερίου: Σιράπογλου 2, Πετρόπουλος 2, Μανώλης 1, Καλαμάρης 1, Κουκουμάκης 1, Σκαρπέλης 1,Τσολακίδης 1, Στέλλας 1, Γαβριηλίδης 1

 

Ηλυσιακός – Ιωνικός 10-7 (2-1, 3-2, 3-1, 2-3)

Ηλυσιακός: Κωνσταντόπουλος Ελ. 3, Χριστοφίδης 2, Γούσης 2, Παύλου 2, Τασσόπουλος 1

Ιωνικός: Δραγώνας 2, Ψιρογιάννης Π. 2, Θέος 1, Παυλάκης 1, Ξυλάς 1

 

Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Ρεθύμνου 17-8 (2-1, 6-2, 5-2, 4-3)

Απόλλων Σμύρνης: Χατζηστεφάνου 3, Μαυρωτάς 3, Τσίκλος 2, Παπαδόπουλος 2, Λάζαρης 2, Δερμιτζάκης 2,Μητρόπουλος 1, Γερακούδης 1, Αφρουδάκης 1

ΝΟ Ρεθύμνου: Φράγκος 3, Παπαδάκης 2, Πίσσας 1, Ραφτάκης 1, Τσαγκαράκης 1

Βαθμολογία
1.Απόλλων Σμύρνης 13 (57-30)
2.Ηλυσιακός 11 (48-33)
3.ΓΣ Περιστερίου 10 (45-31)
4.*ΟΦΗ 7 (32-33)
5.ΝΟ Χανίων 7 (45-35)
6.Ιωνικός 3 (31-42)
7.*Νηρέας Χαλανδρίου 1 (29-47)
8.ΝΟ Ρεθύμνου 1 (28-64)
*έναν αγώνα λιγότερο

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η/26.2): Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός, ΓΣ Περιστερίου – Ηλυσιακός, ΝΟ Χανίων – Νηρέας Χαλανδρίου.

Β’ Όμιλος

Νίκη Βολου – ΑΕ Χαϊδαρίου 14-6 (4-2, 1-0, 4-3, 5-1)

Νίκη Βόλου: Δανιήλ 3, Πισσίας 3, Γλούμης 3, Γιαβαρίδης 2, Γκανάτσιος 1, Παπαδημητρίου Ν. 1, Μαρτζούχος 1

ΑΕ Χαϊδαρίου: Κόχειλας 4, Ρονζίνο 1, Έντμοντς 1

 

ΝΕ Πατρών – ΓΣ Ηλιούπολης 6-5 (1-2, 1-0, 2-2, 2-1)

ΝΕ Πατρών: Γκαράνης 3, Καρβουντζής 2, Ρογδάκης 1

ΓΣ Ηλιούπολης: Κοντονής Δ. 2, Σπυρόπουλος 1, Κοντονής Αν. 1, Προγάκης 1

 

Νηρέας Γέρακα – ΟΥΚ Βόλου 10-7 (2-2, 4-2, 3-1, 1-2)

Νηρέας Γέρακα: Τσακιράκης 4, Παπαδόπουλος Β. 2, Μαυρεδάκης 2, Παπαδόπουλος Π. 1, Θεοδωρόπουλος 1

ΟΥΚ Βόλου: Στεργίου 2, Παπαβασιλείου 1, Μαρινάγης Χ. 1, Δημητρίου 1, Βαφειάδης 1, Γιάγκος 1

 

ΑΟΝΣ Μίλων – ΝΟ Χαλκίδας 5-9 (1-4, 1-2, 2-2, 1-1)

ΑΟΝΣ Μίλων: Αμπατζόγλου 2, Τριανταφύλλου Γ. 2, Οικονομίδης 1.

ΝΟ Χαλκίδας: Κοκκάλας 3, Μερκουριάδης Π. 2, Αθανασίου 2, Αλαφάκης 1, Μπουρνάζος 1.

Βαθμολογία
1.ΝΟ Χαλκίδας 13 (44-29)
2.Νηρέας Γέρακα 12 (43-24)
3.ΓΣ Ηλιούπολης 10 (45-28)
4.ΝΕ Πατρών 6 (28-31)
5.ΟΥΚ Βόλου 6 (46-56)
6.ΑΕ Χαϊδαρίου 6 (29-45)
7.ΑΟΝΣ Μίλων 3 (38-44)
8.Νίκη Βόλου 3 (28-44)

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η/25-26.2): ΑΟΝΣ Μίλων – Νηρέας Γέρακα, ΝΟ Χαλκίδας – ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Ηλιούπολης – Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Πατρών.