Ταμυναϊκός – Αιδηψός 6-1: «Εξάσφαιρος» Ταμυναϊκός στα ημιτελικά (photos)

Καταιγιστικός ο Ταμυναικός συνέτριψε με το εντυπωσιακό 6-1την Αιδηψό που είχε κάνει την δική της υπέρβαση στο πρωτο ματς επικρατώντας με 1-0 και πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ευβοίας όπου και θα αντιμετωπίσει τον ΑΟΝΑ σε διπλές αναμετρήσεις.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν φουριόζοι τον αγώνα και μόλις 12′ λεπτό άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Ραμπαβίλα και άστοχη έξοδο του Ψαρρά έγραψε το 1-0.

Το 2-0 το πέτυχε ο Κούρτης στο 31′ με εναέριο βολέ δίνοντας σκορ πρόκρισης για τον Ταμυναικό.

Δύο λεπτά στο 33′ αργότερα το Τσαρπάλειο μούδιασε όταν η Αιδηψός μείωσε σε 2-1 με πέναλτι του Τίτο Μπιμπάι.

Στο 43′ ο Μήτρου με πλασέ έγραψε το 3-1 και επανέφερε τα πράγματα στην τάξη .

Στο β’ ημίχρονο ο Ταμυναικός πέτυχε ακόμα τρία τέρματα με τους Κότσι, Μήτρου, και Ζάχι και τελείωσε το ματς με το επιβλητικό 6-1 που τον έστειλε στα ημιτελικά.

Αψεγάδιαστη η διαιτησία του Γιώργου Λάμπρου και τον συνεργατών του Κώστα Κωνσταντιου και Γιάννη Κελεπούρη.

Ταμυναικός(Β.Λαθουράς): Μπάρδης, Κρόκος, Καρράς (65′ Πιλάτης), Καρατζάς, Β. Αναστασίου, Μαλισσόβας, Κότσι (51′ Σταμέλος), Μ. Αναστασίου, Ραμπαβίλας (63′ ΖΑΧΙ), Κούρτης, Μήτρου (71» Μάλλιος).

Αιδηψός(Γ.Δημητρίου): Ψαρράς, Φώτου, Χ.  Βασιλείου (61′ Καραγκούνης), Αθανασίου,  Αναγνώστου Μ., Σαμπάι (80′ Χ. Βασιλείου), Στεργίου, Ν. Αναγνώστου (68′ Παπατζίκος), Μακρής, Τ. Μπιμπάι, Α. Μπιμπάι (78′ Ζαχαράκης).

Φωτορεπορτάζ: Μαρία Βελλισαράκου