Παρακολουθείστε την εξέλιξη τους επαναληπτικούς των προημιτελικών ΑΟ Χαλκίς-Μακρυκάπα και Ταμυναϊκός-Αιδηψός. Τα παιχνίδια ξεκινούν στις 2:30 μ.μ. Στα πρώτα παιχνίδια ο ΑΟ Χαλκίς είχε επικρατήσει με 0-5 μέσα στην Μακρυκάπα, ενώ στην Αιδηψό η τοπική ομάδα είχε νικήσει με 1-0 τον Ταμυναϊκό.

• 1-0: Άνοιξε το σκορ ο ΑΟ Χαλκίς: Εκτέλεση κόρνερ του Τσίγκρου και ο Ανέστης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά.
  • 1-0: Προβάδισμα για τον Ταμυναϊκό και ισοφάριση του σκορ του πρώτου αγώνα, με τέρμα του Ραμπαβίλα με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μήτρου.
  • 26΄: Ο Ταμυναϊκός ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι, στο οποίο όμως έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά. Ακίνδυνη επιθετικά η Αιδηψός μέχρι τώρα.
  • 2-0: Σέντρα Ραμπαβίλας, προσπάθεια να διώξουν οι αμυντικοί και με πλασέ ο Κούρτης σκόραρε. Σκορ πρόκρισης για τους γηπεδούχους.
  • 2-1: Πέναλτι υπέρ της Αιδηψού που κέρδισε ο Στεργίου. Το αξιοποίησε ο Τίτο Μπιμπάι. Σκορ πρόκρισης για τους φιλοξενούμενους.
  • 35΄: Ο ΑΟ Χαλκίς ξεκίνησε πιο δυνατά, όμως η Μακρυκάπα έχει ισορροπήσει το παιχνίδι.
  • 3-1: Ο Μήτρου  με πλασέ απ΄ το ύψος της περίοχης ξαναδίνει σκορ πρόκρισης στον Ταμυναϊκό.
  • Ημίχρονο στο Αλιβέρι. 3-1 για τον Ταμυναϊκό, που προς το παρόν έχει σκορ πρόκρισης.
  • Ημίχρονο και στην Χαλκίδα. Η Μακρυκάπα δεν έχει κινδυνέψει ιδιαίτερα, πέρα απ΄ την φάση του γκολ, δεν έχει καταφέρει όμως να φανεί επιθετικά. Καλή κυκλοφορία της μπάλας για τους γηπεδούχους, που όμως δεν έχουν δημιουργήσει άλλες αξιόλογες ευκαιρίες.
  • 4-1: Μετά από εξαιρετική κάθετη μπαλιά του Μαλισσόβα ο Κώτσης με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Πολύ κοντά στην πρόκριση πλέον η ομάδα του Αλιβερίου.
  • 5-1: Ο Μήτρου με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, δίνει ακόμη μεγαλύτερες διαστάσεις στην νίκη της ομάδας του.
  • 1-1: Με γκολ του Σεχάι ισοφάρισε ο Μακρυκάπα.
  • 6-1: Με γκολ του Ζάχι ολοκληρώθηκε ο θρίαμβος του Ταμυναϊκού.
  • Τέλος στο παιχνίδι του Αλιβερίου. Ο Ταμυναϊκός προκρίθηκε πανηγυρικά στα ημιτελικά του κυπέλλου, όπου θ΄ αντιμετωπίσει -εκτός συγκλονιστικού απροόπτου- την Αρτάκη, σε διπλούς αγώνες. Και τυπικά η ομάδα του Αλιβερίου θα μάθει τον αντίπαλο της την επόμενη Τετάρτη, οπότε και θα διεξαχθεί το παιχνίδι Αρτάκη-Καλοχώρι/Παντείχι (0-4 υπέρ της Αρτάκης το πρώτο ματς), με το οποίο θα ολοκληρωθεί η προημιτελική φάση.
  • 83΄ Σίδερης χαμένο πέναλτι για την Μακρυκάπα.
  • 2-1: Με πλασέ και δεύτερο προσωπικό ο Ανέστης χάρισε την νίκη στην Χαλκίδα.
  • Όπως αναμενόταν, ο ΑΟ Χαλκίς προκρίθηκε στα ημιτελικά, όπου θ΄ αντιμετωπίσει σε διπλούς αγώνες τον Απόλλωνα Ερέτριας.

ΑΟ Χαλκίς-Μακρυκάπα 2-1 ΤΕΛΙΚΟ

• 1-0: 6΄ Ανέστης
  • 1-1: 76΄ Σεχάι
  • 2-1: 88΄ Ανέστης

Ταμυναϊκός-Αιδηψός 6-1 ΤΕΛΙΚΟ

• 1-0: 12΄ Ραμπαβίλας
  • 2-0: 31΄ Κούρτης
  • 2-1: 33΄ Τ. Μπιμπάι (πέν.)