Με το υπέρ του 2-0, νίκησε εκτός έδρας τον Άρη Αγίου Ιωάννη, ο Αμαρυνθιακός, και συνεχίζει να βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, στο Νότιο όμιλο της Β’ τοπικής κατηγορίας.

Το παιχνίδι:

Οι δύο ομάδες δεν έπιασαν μεγάλα στάνταρ απόδοσης, έτσι στο πρώτο ημίχρονο δεν είχαμε κάποιο τέρμα.

Ένα λεπτό μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, χάρη σε απευθέιας εκτέλεση φάουλ του Λιατύφη.

Το 0-2 έγινε με κεφαλιά του Σταμέλου, έπειτα από σέντρα του Α.Μυρτέζα, ενώ είχε προηγηθεί η απόκρουση του Καρκαλέτση σε πέναλτι που εκτέλεσε ο Σταματάκος.

Στο 80′ αποβλήθηκε ο Αντώνης Μυρτέζα, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Τελικό 0-2.

Μάλιστα, η διαιτητής της αναμέτρησης έγραψε στο φύλλο αγώνα τον Σάκη Νικολάου για λεκτική επίθεση στην βοηθό Κοτταρά.

Άρης Αγίου Ιωάννη: Καρκαλέτσης, Μακρύγιαννης, Μπράχο, Ποδαράς, Μπιμπίκας, θεοδωρακόπουλος, Περήφανος, Μάλλιος, Παναγιάρης, Καρατζάς, Κοντός.

Αμαρυνθιακός: Τζαβάρας, Αντωνίου, Λιατύφης (75′ Σεφερλής), Βελαέτης, Ξουρής, Λυμπέρης, Μυρτέζα Α., Μυρτέζα Σ. (26′ Κόλλιας), Σταμέλος, Κοντραζίου, Κιμουλιάτης (54′ Σταματάκος).

Διαιτητές: Κούκουρα – Κοτταρά – Ντόβολης.

Για περισσότερες φωτογραφίες του αγώνα Άρης Αγ. Ιωάννη – Αμαρυνθιακός ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ