Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Α.Ο.Ν.Α. στη Μυτιλήνη από τον Αιολικό με τους γηπεδούχους πλέον να είναι αυτοί πάνω από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο αγώνας ήταν μέτριος στο πρώτα είκοσι λεπτά με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να φτάσουν με αξιώσεις στην αντίπαλη εστία.

Η πρώτη καλή στιγμή στο ματς ήρθε στο 29΄ για τον Αιολικό, με τον Σπόλιαριτς να βγάζει βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας και τον  Ναβροζίδη να νικά τον Μπουρού στην έξοδο.

Ένα λεπτό μετά  άνοιξε το σκορ όταν σε σέντρα του Αγριμάκη στο ύψος του πέναλτι ο Κατσίκης με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το 1-0 βάζοντας τον Αιολικό μπροστά στο σκορ!

Ο Α.Ο.Ν.Α. μετά το γκολ που δέχτηκε προσπάθησε να αντιδράσει με τον Ζαχαρόπουλο στο 44΄ να επιχειρεί το πλασέ που κατέληξε στα χέρια του Βρονταρά.

Στην επανάληψη το συγκρότημα του Μίλτου Γκόφα ανέβασε την απόδοσή του ψάχνοντας το γκολ της  ισοφάρισης με την κεφαλιά του Σπανού στο 48΄ να μην έχει ευτυχή κατάληξη.

Ο Α.Ο.Ν.Α. όσο περνούσε ο χρόνος αύξανε όλο και περισσότερο την πίεσή του με τον Τσούτση στο 65΄ να σουτάρει από πλεονεκτική θέση πάνω από τα δοκάρια.

Το σφύριγμα της λήξης βρήκε τους ερυθροκίτρινους της Εύβοιας να φεύγουν με άδεια τα χέρια από τη Μυτιλήνη και τώρα καλούνται την επόμενη αγωνιστική να πάρουν βαθμό ή βαθμούς στην Παλληνη για να παραμείνουν ζωντανοί στο κυνήγι της σωτηρίας.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Βλ. Πέτροβιτς): Βρονταράς, Αγριμάκης, Μπάρκας, Κρητικός, Βαλιός, Τσομπανέλλης (93′ Σεκού), Σπόλιαριτς, Κατσίκης, Τσιπάς (67′ Αλαγιάννης), Μπουρούς (92′ Καλαμποκάς), Λαμπράκης (84′ Καλαφάτης)

Α.Ο.Ν.Α. (Μίλτος Γκόφας): Ναβροζίδης, Χατζηστάμου, Αγγελάτος, Μπελίτσος (88′ Μιχελής), Καραμπάς, Μαυρόπουλος, Τσίγκας (81′ Μίχος), Κνέζεβιτς (35′ Ζαχαρόπουλος), Σπανός, Πατερίτσας, Τσούτσης (70′ Λούκας)