Με την νίκη και το υπέρ του 3-0, νίκησε εκτός έδρας ο Αμαρυνθιακός τον Άγιο Λουκά, για την 16η «στροφή» του Νότιου όμιλου της Β’ κατηγορίας.

Το παιχνίδι:

Αν και την κατοχή στα πρώτα λεπτά την είχε ο Αμαρυνθιακός, ο Αγ. Λουκάς ήταν εκείνος που δημιούργησε τις σημαντικότερες ευκαιρίες.

Στο 15′ ο Μεταξάς βγήκε απέναντι στον Τζαβάρα, αλλά ο τερματοφύλακας του Αμαρυνθιακού ήταν ο νικητής στην συγκεκριμένη φάση, ενώ οι γηπεδούχοι έχασαν ακόμη μία ευκαιρία με τον Δριτσούλα.

Στην συνέχεια ο Αμαρυνθιακός ανέβασε στροφές και προηγήθηκε στο 38′ με τον Σταμέλο να κάνει το 0-1, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-2 μόλις τρία λεπτά αργότερα.

Ημίχρονο 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αμαρυνθιακός κράτησε τον χαμηλό ρυθμό, αφού είχε το προβάδισμα με δύο γκολ.

Οι γηπεδούχοι έχασαν ακόμη μία ευκαιρία με τον Γιαννούλη στο 80′.

Το 0-3 έγινε στο 90+3′ από τον Αλμπέρτο Κοντραζίου, ο οποίος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Αντώνης Μυρτέζα.

Τελικό 0-3.

Άγιος Λουκάς ( Γ.Μπόκαρης): Τζανής Αθ., Ρέτσας (80′ Τριτσώνης), Ξύγγης, Καρατζάς, Πιλάτης, Μπάνος, Κιούσης Ν., Κρόκος (53′ Τσάλας), Γιαννούλης, Μεταξάς, Δριτσούλας.

Αμαρυνθιακός (Χαρ.Γεωργίου): Τζαβάρας, Αντωνίου, Λιατύφης, Βελαέτης, Σελίμ Μυρτέζα (73′ Τσιμπούκης), Λυμπέρης (54′ Μυρτέζα Αντ.), Σταματάκος (86′ Στουραΐτης), Κόλλιας (60′ Σεφερλής), Σταμέλος, Κοντραζίου, Κιμουλιάτης Σπ.

Διαιτητές: Κασομούλης – Τσιφλάκος – Σπανός.