Ντέρμπι μετά όλα του στο γήπεδο «Γιάννης Συκιώτης» στην Κήρινθο ανάμεσα στην τοπική ομάδα και των φιλόδοξο φέτος ΠΑΣ Ολυμπιακό Λίμνης που έληξε ισόπαλο με 2-2.

Οι γηπεδούχοι  προηγήθηκαν στο 5′ λεπτό με φάουλ οβίδα του Δημήτρη Τσούτσικα με 1-0.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο 44′ ισοφάρισαν με κοντινή προβολή του Ευσταθίου σε 1-1.

Στο β’ ημίχρονο η Κήρινθο πέτυχε την ολική ανατροπή στο 46′ μετά από φάουλ και σύγχυση στην άμυνα των φιλοξενούμενων ο Τριανταφύλλου πέτυχε το 2-1.

Ο Ολυμπιακός Λίμνης προσπάθησε να αντιδράσει και παρότι είχε αποβολή και εμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές ισοφάρισε με τον Αγέτι με πέναλτι στο 76′ σε 2-2.

Αποβολή και για την Κήρινθο για τον Μόσχο με 2 κίτρινη, αλλά και για τον Ολυμπιακό Λίμνης για τον σκόρερ Αγέτι με 2η κίτρινη.

Το παιχνίδι τελείωσε ισόπαλο 2-2 αφήνοντας γλυκόπικρη γεύση και στις δύο ομάδες.

Πολύ καλή η διαιτησία του Αντώνη Ιωάννου σε ένα δύσκολο αγώνα με πολύ γκρίνια , μουρμούρα, δυνατά μαρκαρίσματα, Άριστοι οι βοηθοί Γιώργος Κασομούλης και Γιάννης Κελεπούρης.

ΑΕ Κηρίνθου(Πάνου):Αλεξίου, Εμμανουήλ, Κάνδιας(78’Σταματέλος), Μόσχου Γ., Βρεττός Γ., Σταματέλος Π., Βρεττός Ιωαν, Τριανταφύλλου, Κυπραίος, Μόσχου Ε., Τσούτσικας.

ΠΑΣ Ολυμπιακος Λίμνης(Μυλωνας): Σταθαρός, Νατιώτης, Ιωάννου, Στέφος(57’Μαναρίτσας), Αγγελόπουλος, Αγέτι, Ευσταθίου(65′ Πορτοκαλίδης), Λειβαδιάς(34′ Χατζής, 89′ Ξυδιάς), Κούβαρης, Μακρής, Γεωργατζής.