Πολύ όμορφο παιχνίδι, με συνολικά 8 γκολ και πολλές ανατροπές, έγινε ανάμεσα στο Ληλάντιο και την ΑΕ Χαλκίδας, για την 28η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ κατηγορίας.

Τα γκολ:

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 8ο λεπτό, με τον Γουναρόπουλο να κάνει το 0-1, έπειτα από καλή σέντρα του Γεραντώνη.

Η ισοφάριση για το Ληλάντιο ήρθε στο 15′ από τον Μαΐσογλου.

Άμεση η απάντηση της ΑΕΧ, που έκανε το 1-2 με τον Γεραντώνη, μόλις ένα λεπτό αργότερα.

Στο 19′ ο Μαΐσογλου έκανε το 2-2, ενώ ο Τζάνος ολοκλήρωσε την ανατροπή (3-2) με εύστοχο πέναλτι στο 21ο λεπτό.

Αυτήν την φορά ήταν η σειρά των φιλοξενούμενων να φέρουν τα «πάνω-κάτω». Στο 44′, ο Αρβανάκος έκανε το 3-3, ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Τριανταφύλλου διαμόρφωσε το 3-4.

Ο Μαΐσογλου όμως είχε τον τελευταίο λόγο, αφού στο 77′ διαμόρφωσε το τελικό 4-4, σημειώνοντας χατ-τρικ.

ΑΕ Ληλαντίου (Νίκος Ρόγκας): Μίχος (57′ Λεοντής Θ.), Κούκουζας (57′ Λεοντής Γ.), Ματσούκας, Κόλλιας, Ρουμελιώτης, Ζάνιος (40′ Λαμπρόπουλος), Μαΐσογλου, Καρλατήρας, Παπαγεωργίου, Τζάνος (38′ Δαδίνας), Τρίκας.

ΑΕ Χαλκίδας (Παναγιώτης Χάλιος): Σταθαράς, Φρυγανάς (70′ Ξύγκης), Γιαννής (29′ Διαμαντάκης), Βάθης, Σμπρίνης, Μπαρμπούνης, Τριανταφύλλου, Γεραντώνης, Γουναρόπουλος, Αρβανάκος, Κουστιμπής (70′ Τσαμασφύρας).

Διαιτητές: Βελέντζας – Πασχαλίδης – Ντουμάνης