Δυνατό φιλικό τεστ στο Τσαλίκη-Παπίλα ανάμεσα στην ΑΕ Χαλκίδας και τον Απόλλων Παραλίας που βρήκε νικητές τους γηπεδούχους με 3-2.

Το παιχνίδι ειχε δύο όψεις μιας και η ομάδα του Μανώλη Βέττα στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 3-0 ειχε πολύ καλή απόδοση περιορίζοντας αρκετά τον νεανικό και ανανεωμένο Απόλλων Παραλίας του Γιάννη Οικονόμου.

Ο σεληνιασμένος  Σπύρος Τριανταφύλλου συνεχίζοντας στον ίδιο ρυθμό από πέρσι άνοιξε το σκορ στο 2′  με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0, στο 10′ με απευθείας κόρνερ ο Τριανταφύλλου έκανε το 2-0 για να τριαπλασιάσει τα τέρματα της ΑΕ Χαλκίδας ο Μπήτας στο 27′ κάνοντας το 3-0.

Τα άσχημα νέα για τους γηπεδούχους ήρθαν με τους τραυματισμούς των Τσοκάνη, Γουναρόπουλου, που αποχώρησαν από το παιχνίδι, επίσης δεν αγωνίσθηκαν οι τραυματίες Τρίκκας και Αναστασίου, και οι Ράζος Μούντριχας που απουσίαζαν για επαγγελματικούς λόγους.

Στο β’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι άλλαξαν τα 9/11 της αρχικής ενδεκάδας και οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους με αποτέλεσμα να μειώσουν σε 3-2 με τους Αθανασίου 65′  και Τσότα 73′.

ΑΕ Χαλκίδας(Μ.Βέττας):Τσαμασφύρας, Γεραντώνης, Γρίβας, Πατουλιάς, Τσιτσόπουλος, Φρυγανάς Γ., Μπήτας, Τσοκάνης, Διαμαντάκης, Γουναρόπουλος, Τριανταφύλλου.

Αγωνίσθηκαν και οι : Τυλιγάδης, Κουστιμπής, Κομποθανάσης, Βάθης, Φισκατώρης, Σταθαράς, Πετρόπουλος, Πριόνας.

Απόλλων Παραλίας(Γ.Οικονόμου): Ρωσσης, Ζια, Κοροβεσης, Ριζος, Σταματιου, Μπαλωμενος, Παριανος, Καραι, Τσοτα, Αθανασιου, Τσουπεης.

Αγωνίσθηκαν και οι : Κάβουρας Χατζησταμου Ντουνας Λειβιδιωτης Μπαρδοτσι Παπαγεωργίου Αργυτης