Πολύ όμορφο ματς στο γήπεδο(χωράφι) Αλεξάνδρου ανάμεσα σε Αθλόπολις και ΑΠΚΟ Δροσιάς με τους γηπεδούχους και νεοφώτιστους στην κατηγορίας Β’ ΕΠΣΕ να είναι σκληρό καρύδια για τον φιλόδοξο ΑΠΚΟ Δροσιάς .

Οι φιλοξενούμενοι παρότι προηγήθηκαν γρήγορα με τον Νικολάου στο 7′ λεπτό σε 0-1 , ισοφαρίστηκαν μέσα σε 8 λεπτά με τον πολύπειρο Βλάχο στο 15′ λεπτό να νικά τον Κατσιμήτρο και να κάνει το 1-1 για την Αθλόπολις.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τον ΑΠΚΟ να πέρνει προβάδισμα στο 44′ με τον Δημητρίου να νικά τον Αλουσάι με κεφαλιά και να δίνει προβάδισμα με 1-2 στην ομάδα του.

Ο ΑΠΚΟ Δροσιάς είχε τις ευκαιρίες και για άλλα γκολ στο α’ μέρος  αλλά οι Ζαούρης , Αντωνιάδης, Σουλιωτάκης αστόχησαν και νικήθηκαν από τον εξαιρετικό Αλουσάι.

Από την μεριά της η Αθλόπολις είχε δυο καλές στιγμές με τους  Αφράτη και Βλάχο να αστοχούν.

Η μορφή του ματς δεν άλλαξε στο β’ ημίχρονο με τον ΑΠΚΟ να συνεχίζει το ρεσιτάλ  χαμένων ευκαιριών και την Αθλόπολις να ψάχνει την καλή φάση και την εκμετάλλευση του λάθους των φιλοξενούμενων για να πετύχει κάποιο γκολ.

Η Αθλόπολις ισοφάρισε στο 55′ με τον Ντεγιάννη να νικά τον Κατασιμήτρο από 40 μέτρα και να κάνει το 2-2.

Το κρεσέντο χαμένων ευκαιριών που είχε ΑΠΚΟ είχε σαν αποτέλεσμα την τελική ισοπαλία με 2-2 που δίνει ελπίδες πρόκρισης στην ΑΘλόπολις και έχει τον ΑΠΚΟ με το ενάμιση πόδι στην επόμενη φάση του θεσμού και αυτόν.

Πολύ καλή στιγμή για την Αθλόπολις να «κλέψει» το ματς ήταν αυτή με το αειθαλή Κώστα Γεωργαντόπουλο να σουτάρει στο 73′ και τον Κατσιμήτρο να διώχνει ωραία σε κόρνερ.

Πολύ καλή η διαιτησια του Δημήτρη Καλαμάτα και των συνεργατών του Νέγρη και Μουρτίκα.

Αθλόπιλις(Θεοχάρης): Αλουσάι, Γεροδήμος,(57′ Πετράκης), Κορίτσας, Σταθαράς, Θεοχάρης, Βλάχος, Αφράτης, Καπνίσης, Γεωργαντόπουλος, Ντεγιάννης, Παλαιολόγος(70’Πατερίτσας).

ΑΠΚΟ Δροσιάς(Μπαλάνος): Κατσιμήτρος, Τσούτης, Νικολάου, Δημητρίου, Μαντζούνης, Φρυγανάς(70′ Τσομάσκα), Αντωνιάδης, Πολυχρόνης(57′ Σίμος), Τσουπεής, Ζαούρης, Σουλιωτάκης(57′ Μπούρικας).