Αθλ.Ακ. Ερέτριας-Ελλήσποντος/Αριστοτέλειος 6-1 : Εύκολα στον τελικό η Ακαδημία Ερέτριας.

0
970

Χωρίς να αφήσει κανένα περιθώριο να αμφισβητηθεί η ανωτερότητας της η Ακαδημία Ερέτριας συνέτριψε τον Ελλήσποντο/Αριστοτέλειο με 6-1 και πέρασε στο τελικό του πρωταθλήματος “Παίδων Σωκράτη Φώτου” που θα γίνει στην Αιδηψό.

Το συγκρότημα του Θωμά Τσίγκα ήταν ανώτερο σε όλη την διάρκεια του αγώνα απέναντι σε έναν αντίπαλο που είχε κάνει την υπέρβαση φθάνοντας μέχρι τον ημιτελικό.

Οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί στο α’ ημίχρονο και οδηγούμενοι από τον εκπληκτικό ANGIELI(πέτυχε δύο τέρματα) προηγήθηκαν με 4-0 κάνοντας το β’ ημίχρονο τυπική διαδικασία.

Στο 4′ λεπτό ο ΑNGIELI με κεφαλιά το 1-0.

Στο 12′ μετά από σέντρα του Τσαραντάνη ο Κατσαρής το 2-0.

Στο 27′ λεπτό με απ’ ευθείας χτύπημα φάουλ ο ΑNGIELI το 3-0.

Στο 29′ με σουτ μέσα από την περιοχή ο TREGAI το 4-0.

Στο 43′ του β’ημιχρόνου μετά από ωραίο συνδυασμό ο Θανάση έτυχε το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους το 4-1.

Στο 53′ ο Τσαραντάνης με ωραία ατομική ενέργεια το 5-1.

Για να κλείσει το σκορ ο Τερζάκης στο 58′ με ψύχραιμο πλασέ γράφοντας το 6-1.

Οι γηπεδούχοι είχαν και δύο δοκάρια με τους Κικίδη και Κατσαρή.

Άριστη η διαιτησία του Βασίλη Βελέντζα και των συνεργατών του Παπαθανασίου και Καρρά.

Ακ. Ερέτρια(Θ.Τσίγκας):Ταυρίτζογλου, Μήτρου, Κιζερόπουλος, Ψωμάς, Πετράκης, ΑNGIELI, Κατσαρής, TREGAI, Τσίγκας, Κικίδης Αν., Τσαραντάνης.

Αγωνίσθηκαν και οι : Κιάκης, Κικίδης Ιωαν., Μπασινάς, SHYTI, BARDHI, Τερζάκης, Δαφνής.

Ελλήσποντος/Αριστοτέλειος(Τρ.Ζαχαριάς):Σιγάλας, Νάτσης, Φισκατώρης, ZIZILLI, Μπουρλίδης, Κροκοδειλος, Βάρκας, Λιάσκος, Ζούσης, Παπαδόπουλος, Θανάση.

Αγωνίσθηκαν και οι : Γεψργίου, Γροντής, Μπαλάκας, Μάλλιαρης, Ρωμανός, Φρούσης, Παστήρας.