*πηγή: EdipsosPost

Την άνετη επικράτηση της Αιδηψού με 4-0 επί της Καστέλλας, παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο της Αιδηψού ΄΄Δημήτρης Ανδρίτσος΄΄ για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α’ ΕΠΣ Εύβοιας.
Η ομάδα της Αιδηψού μπήκε συγκεντρωμένα στο παιχνίδι με στόχο να κάνει την 3η  σερί της νίκη, πράγμα που κατάφερε αφού με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου είχε πετύχει ήδη δυο γκολ, έχοντας τις περισσότερες τελικές προσπάθειες έναντι της φιλοξενούμενης ομάδας που είχε μόλις μία.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Αιδηψός έχοντας το υπέρ της σκορ επέτρεψε στην Καστέλλα να πάρει τον έλεγχο του παιχνιδιού. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μειώσουν το σκορ βγαίνοντας στην επίθεση και αφήνοντας κενούς χώρους, κάτι που εκμεταλλεύτηκε με αντεπιθέσεις η Αιδηψός πετυχαίνοντας δύο ακόμα τέρματα δίνοντας έτσι διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της.
-Το φιλμ του αγώνα

• 5’: Ο Στεργίου Α. με δυνατό βολέ κάνει το 1-0.
  • 8’: Εξαιρετικό σουτ του Μπίμπαϊ Ι. με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Zeneli.
  • 17’: Ο Ζενέλι μπλοκάρει την μπάλα έπειτα από το δυνατό σουτ που έκανε έξω από την μεγάλη περιοχή ο Στεργίου Α.
  • 23’: Ανατροπή του Στεργίου Α. στην μεγάλη περιοχή, ο διαιτητής δείχνει την άσπρη βούλα και ο Μπίμπαϊ Ι. εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και σημειώνει το 2-0 για την ομάδα της Αιδηψού.
  • 25’: Ο Στεργίου Α. βρίσκει στην μεγάλη περιοχή τον Μπίμπαϊ Ι. που σουτάρει δυνατά και ο τερματοφύλακας της Καστέλλας διώχνει έξοχα σε κόρνερ.
  • 30’: Ο Μπίμπαϊ Α. βρίσκει τον Στεργίου Α. στην μεγάλη περιοχή της Καστέλλας και το σουτ που κάνει βγαίνει ελάχιστα άουτ.
  • 32’: Διπλή φάση για την Καστέλλα με ωραίο γέμισμα του Παπαδόπουλου, βρίσκει τον Γραμματικόγιαννη Α. που με δυνατό βολέ αναγκάζει τον Κυριακού να αποκρούσει την μπάλα, η οποία όμως φτάνει στον Αρχοντούλη και το πλασέ που κάνει φεύγει άουτ.
  • 42’: Ο Μπίμπαϊ Ι. εξαπολύει δυνατό σουτ από τα 25 μέτρα και αναγκάζει τον Ζενέλι να διώξει με υπερένταση σε κόρνερ.
  • 43’: Κοντινό σουτ εξ επαφής του Στεργίου Α., διώχνει και πάλι ο Ζενέλι σε κόρνερ.
  • 45’: Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπίμπαϊ Ι., η μπάλα φτάνει στον Σαμπάι που την στέλνει με κοντινό πλασέ ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ζενέλι.
  • 53’: Εξαιρετικό σουτ του Βλάχου έξω από την μεγάλη περιοχή, μπλοκάρει ο Κυριακού.
  • 70’: Ωραίο σουτ του Παπαδόπουλου προς την εστία του Κυριακού που φεύγει ελάχιστα άουτ.
  • 77’: Ο Παπατζίκος βρίσκει ωραία στον κενό χώρο τον Μπίμπαϊ Α. που μπαίνει στην μεγάλη περιοχή πλασάροντας εύστοχα σημειώνοντας έτσι το 3-0.
  • 90’: Με κοντινή κεφαλιά ο Φαράντος κάνει το 4-0, για την ομάδα της Αιδηψού.
    Διαιτητής: Σοφίου Βασ. (Κασομούλης Γεωργ., Δελχάς Περ.)
    Α.Ο. ΑΙΔΗΨΟΣ (Γιώργος Δημητρίου): Κυριακού Ι., Σαββόπουλος Β. (86’ Φαράντος Ι.), Καραγκούνης Π., Καππές Δ., Γλύκος Δ., Στεργίου Η., Σαμπάι Σ. (62’ Παπατζίκος Κ.), Αναγνώστου Ν., Μπίμπαϊ Α. (81’ Μηλόπουλος Π.), Μπίμπαϊ Ι., Στεργίου Α.
    ΚΑΣΤΕΛΛΑ (Δημήτρης Ακριτίδης): Ζενέλι, Παυλίδης Α. (78’ Δημόπουλος Δ.), Lamaj E., Osmani A., Κουβούσης Δ., Βλάχος Γ. (83’ Καλυβίτης Χ.), Emanuel F. (67’ Βάσσος Κ.), Λεοντής Ι. (46’ Χρυσικός Χ.), Παπαδόπουλος Γ., Γραμματικόγιαννης Α., Αρχοντούλης Β.