Με το τρίποντο της νίκης έφυγε από το γήπεδο της Αιδηψού ο Λήλας Βασιλικού αφού για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας κέρδισε τον Α.Ο. Αιδηψού με 0-3 υποχρεώνοντάς τον έτσι στην πρώτη εντός έδρας ήττα του στο φετινό πρωτάθλημα. Ο Λήλας παρουσιάστηκε πιο συγκροτημένος σχεδόν σε όλο το παιχνίδι και κατάφερε σχετικά εύκολα να φτάσει στη νίκη. Από την άλλη οι γηπεδούχοι αν και είχαν κάποιες φάσεις και ίσως θα δικαιούταν να πετύχουν ένα γκολ δεν στάθηκαν και ιδιαίτερα απειλητικοί απέναντι από την εστία του Τσάμαρη.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

3’ Σουτ από τον Χαλιώτη η μπάλα πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι της εστίας της Αιδηψού

7’ 0-1 ΓΚΟΛ για το ΛΗΛΑ: Ο Γίγας εκτέλεσε κόρνερ, ο Αυλωνίτης με κεφαλιά γύρισε τη μπάλα στον Μαστροκώστα κι αυτό με κεφαλιά επίσης την έστειλε στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ για το Λήλα

12’ Σουτ του Αντριάνο Μπιμπάι μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια ο Τσάμαρης

15’ Δοκάρι για την Αιδηψό μετά από κεφαλιά του Χρήστου

21’ Σουτ του Κικίδη η μπάλα κατέληξε άουτ

43’ Ο Νίκος Αναγνώστου εκτέλεσε κόρνερ η μπάλα πήρε πολλά φάλτσα κι ενώ φαινόταν ότι όδευε προς τα δίχτυα τελικά κατέληξε άουτ

44’ Κεφαλιά του Μαστροκώστα μπλόκαρε ο Ψαρράς

51’ Η μπάλα πέρασε άουτ σε σου του Χαλιώτη για το Λήλα

59’ Ο Αγραφιώτης βγήκε τετ – α – τετ σούταρε αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ

61’ Σουτ του Αντριάνο Μπιμπάι έδιωξε σε κόρνερ ο Τσάμαρης

66’ 0-2 ΓΚΟΛ για το ΛΗΛΑ: Ο Μπράχο με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων

75’ 0-3 ΓΚΟΛ για το ΛΗΛΑ: Η μπάλα έφτασε στο ύψος του πέναλτι και ο Αγραφιώτης με πλασέ την έστειλε στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό σκορ

78’ Ο Αθανασίου εκτέλεσε φάουλ για την Αιδηψό, η μπάλα όμως πέρασε άουτ

81’ Δοκάρι για το Λήλας έπειτα από μακρινό δυνατό σουτ του Αλεξίου

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Α.Ο. ΑΙΔΗΨΟΥ (Κυρπισλίδης Λάζαρος): Ψαρράς, Φώτου Κ., Φατσής, Δημητρίου, Χρήστου, Αθανασίου, Μπατσιώτος (85’ Ζαχαράκης), Αναγνώστου Μ. (67’ Σαμπάι), Μπιμπάι Α., Μπιμπάι Ι., Αναγνώστου Ν. (71’ Ψύλλος).

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Ταυταρίδης Τάσος): Τσάμαρης, Κικίδης Δ., Παππάς, Κουτσαυλής, Αυλωνίτης, Χαλιώτης, Γίγας (84’ Κυτίνος), Τσαλιαγκος (76’ Αλεξίου), Αγραφιώτης (86’ Χρηστίδης), Μαστροκώστας, Μπράχο.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιώργος Κασομούλης ΒΟΗΘΟΙ: Χ. Αντωνίου – Α. Παππάς