Παρότι έχασαν τα Αλάτσατα με 0-2 από την Προποντίδα παρέμειναν στην Β’ ΕΠΣΕ εκμεταλλευόμενα την συντριβή εντός έδρας του Αγίου Αθανασίου από τον πρωταθλητή Ευβοϊκό Αγ. Νικολάου με 3-9.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν στο πρώτο ημίχρονο αρκετά είχαν καλές στιγμές για γκολ όπως το δοκάρι του Τουζούν στο 43′, έχασαν και πέναλτι με τον τερματοφύλακα Δεληγιάννη στο δοκάρι και αυτό και έμειναν στο 0-0.

Στο β’ ημίχρονο ποιο φρέσκια και με καλύτερη φυσική κατάσταση η Προποντίδα πέτυχε δύο τέρματα με τον Γκιόση στο 53′, και τον Τζίβα στο 80′ και πήρε την νίκη γοήτρου με 0-2.

Άριστη η διαιτησία του Στέλιου Φώτη και των συνεργατών του Προκόπη Τσιφλάκου και Αντώνη Ιωάννου.

Αλάτσατα(Στ.Γιαννάκης):Δεληγιάννης, Ελευθεριάδης(78’Τσάλλας), Τσιτσόπουλος, Ντούκα, Πατουλιάς, Κουτσαυλής(57’Κορίτας), Τουζούν(85′ Καρκαντελίδης), Σελιανίτης(46’Παπίλας), Γκίνης, Μιχαηλίδης, Καραγιάννης.

Προποντίδα(Δ.Καραγιάννης):Σιμηστήρας, Θαλάσσης, Χρυσοστάλης, Μώρος, Φρυγανάς, Αναγνώστου, Αθανασίου(78′ Τζίβας), Σταθόπουλος, Βελούσι(60′ Τσακλάνος Χρ.), Στούπας(83′ Παράκατης), Γκιόση(86′ Πάλλης).