Την άτυπη ρεβάνς για τον αποκλεισμό στο Κύπελλο Ευβοίας πήρε ο Όλυμπος Γυμνού επικρατώντας του Αμαρυνθιακού στο τοπικό ντέρμπι με 0-1 χάρη στο γκολ του Αντώνη Κοτρογιάννη στο 55′ του αγώνα.

Ο Αμαρυνθιακός μπήκε γερά στον αγώνα είχε δύο καλές στιγμές με τους Παριανό και Σταμέλο με τον Μπασινά να τους σταμάτα, ο Όλυμπος πήρε τα ηνία του αγώνα  και απείλησε με φάουλ του Ντούρμα που έδιωξε εντυπωσιακά ο Σακκής σε κόρνερ κρατώντας το 0-0 που ήταν και σκορ α’ ημιχρόνου.

Στο β’ ημίχρονο ο Όλυμπος Γυμνού μπήκε καλύτερα στον αγώνα και αφού προειδοποίησε με τον Κιούση στο 50′ να σημαδεύει το δοκάρι μετά από σέντρα σουτ ήρθε το 0-1 στο 55′ ο στρατευμένος Αντώνης Κοτρογιάννης εκμεταλλευτηκε την ωραία ατομική ενέργεια του Ντούρμα και από την μικρή περιοχή σκόραρε.

Στο 75′ ο Αντώνης Κοτρογιάννης παραλίγο να κλειδώσει την νίκη για τον Όλυμπο Γυμνού όταν βρέθηκε σε θέση τετ α τετ με τον τερματοφύλακα Σακκή αλλά πλάσαρε άουτ.

Ο Αμαρυνθιακός παραλίγο να πάρει την ισοπαλία αλλά ο Μυρτέζα Αντ. δεν νίκησε τον Μπασινα από κοντά που κράτησε την νίκη για τον Όλυμπο Γ.

Τον αγώνα σφύριξε ο Γιώργος Κασομούλης με συνεργάτες τους Τσιφλάκο και Σέρρα.

Αμαρυνθιακός(Μπ.Γεωργίου): Σακκής, Παρασκευάς (59′ Σπ. Κιμουλιάτης ), Μ. Καρλατήρα, Λ. Καρλατήρας, Κοντός, Λυμπέρης (65′ Αλεξίου), Παριανός, Βαγγ. Ρουμπής, Αντ.  Μυρτέζα, Σελ. Μυρτέζα, Σταμέλος (85′ Αλ. Σεφερλής).

‘Ολυμπος Γυμνού(Π.Κοτρογιάννης): Μπασινάς, Αντ. Κιούσης, Αποστόλου, Δαμπάνης, Τσουμάνης, Ηλ. Αργύρης, Ντούρμας, Ζουρμπουλής (9+04’Χουχούμης), Μπαρώτας (55′ Αντ. Κοτρογιάννης), Κηρύκος (70′ Τσούμαρης), Σπ. Αργύρης (90+1′ Ρουμπής).