Με ″3 στα 3″ συνεχίζουν το εκπληκτικό τους ξεκίνημα στο φετινό πρωτάθλημα, οι κοπέλες του ΟΠΕ Χαλκίδας, στην Τοπική κατηγορία βόλεϊ της ΕΣΠΑΑΑ!
Αυτή τη φορά παίζοντας εκτός έδρας, στο κλειστό των Αχαρνών, υποχρέωσαν σε ήττα με 3-0 την γηπεδούχο ομάδα των Αμαζόνων!
Ήταν η 3η συνεχόμενη νίκη, για τις Χαλκιδαίες, που φιγουράρουν μόνες πρώτες στην κορυφή της βαθμολογίας!
Στο παιχνίδι των Αχαρνών, οι κοπέλες της Σοφίας Ιορδανίδου, μπήκαν αποφασιστικές στο παιχνίδι και παρά την αντίσταση των γηπεδούχων, πήραν το πρώτο σετ με 20-25, κάνοντας το 0-1!
Στη συνέχεια η ομάδα της Χαλκίδας, ήταν πραγματικός σίφουνας και παρέσυρε στην κυριολεξία την αντίπαλό της, με 11-25 και 8-25 τα άλλα δύο σετ που έκαναν το τελικό 0-3!
*τα σετ:

1. 20-25…0-1,
  2. 11-25…0-2,
  3.   8-25…0-3,

*ΟΠΕ Χαλκίδας (Σοφία Ιορδανίδου): Παπαγεωργίου, Μαρινάκη, Καραβά, Ιορδανίδου, Δέδε, Κορρέ (αρχική 6άδα), λίμπερο η Καραντώνια, έπαιξαν και οι Παναγιωτοπούλου, Χριστοδούλου, Μπέτσα και Καρυστινού.

*επόμενος αντίπαλος της γυναικεία ομάδας βόλεϊ του ΟΠΕΧ, η ομάδα του ΓΑΣ Χαλανδρίου, στο κλειστό ″Μελίνα Μερκούρη″ της Χαλκίδας, την ερχόμενη Τετάρτη, ώρα 21.30!