Αμαρυνθιακος-Ταμυναικος 1-1(κ.α) 2-4(πέναλτι): Πρόκριση στην «Ρώσικη ρουλέτα»

0
593

Έσπασαν καρδιές στο Γυμνό στο παιχνίδι ανάμεσα στο τυπικά γηπεδούχο Αμαρυνθιακό και τον Ταμυναικό Αλιβερίου που πήρε την πρόκριση στα πέναλτι με 2-4 κανονική διάρκεια και παράταση 1-1.

Ο Αμαρυνθιακός παρουσιάστηκε ιδιαίτερα ανταγωνιστικός παρότι έχασαε αρκετά βασικά του στελέχη την περίοδο των μεταγραφών έδειξε ότι και φέτος θα μία από της υπολογίσιμες δυνάμεις της Α’ ΕΠΣΕ συνεχίζοντας την περσινή καλή του πορεία από την στιγμή που ανέλαβε προπονητής ο Γιώργος Κρόκος.

Ο Ταμυναικός έπαιξε με την φωτιά αλλά δεν κάηκε χάρη στην ισοφάριση του Νίκο Βελαέτη τα βρήκε σκούρα απέναντι στον μαχητικό Αμαρυνθιακό, έχει παράπονα από την διαιτησία του Χουλιαρά για ένα ακυρωθέν γκολ του Μώρου και την κόκκινη κάρτα στον Βελαέτη και σίγουρα ήταν ένα καμπανάκι για την ομάδα του Δημήτρη Αντωνόπουλου το σημερινό παιχνίδι.

Τα γκολ για τον Αμαρυνθιακό ο Σελίμ Μυρτέζα στο 27′ λεπτό για να ισοφαρίσει με «BUZZER BITTER» o Νικος Βελαέτης στο 91′ για τον Ταμυναικό.