Φιλικό προετοιμασίας στο γήπεδο της Αμαρύνθου ανάμεσα στην Μακρυκάπα και τον Αμαρυνθιακό με τους γηπεδούχους του Μπάμπη Γεωργίου να επικρατούν με 2-0 χάρη σε δύο τέρματα στο β’ μέρος των Αντώνη Μυρτέζα και του Καμερουνέζου Μουσταφά .

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να πετύχουν κάποιο τέρμα χωρίς επιτυχία και το 0-0 να παραμένει.

Στο β΄ημίχρονο ο Αμαρυνθιακός ανέβασε την απόδοση του και στο 60′ λεπτό ο Αντώνης Μυρτέζα με απ ευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ και έκανε το 1-0.

Το σκορ έκλεισε στο 80′ με τον Καμερουνέζο Μουσταφά με ωραία ατομική ενέργεια να γράφει το 2-0 για τον Αμαρυνθιακό σκορ που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του φιλικού.

Αμαρυνθιακός(Μπ.Γεωργίου): Τζαβάρας, Σεφερλής Αλ., Καρλατήρας Μ., Καρλατήρας Λ., Ξουρής, Μυρτέζα Σ., Ρουμπής, Παριανός, Αλεξίου, Μυρτέζα Αντ., Σταμέλος.

Αγωνίσθηκαν και οι : Τζιτζηρας, Λεντη Μυρτέζα, Λυμπέρης, Σακκής, Λιατύφης, Σεφέρλης Γ., Μουσταφας.

Μακρυκάπα: Δρενάφτσης, Σμπρίνης, Χασάνδρας, Γιούλης, Πουρνής, Σηφάκης, Κούκουρας, Μπασινάς, Σακκάς, Σίδερης, Κουτσαυλής.

Αγωνίσθηκαν και οι : Κατσαρής, Καρκαλής Γιάννης, Στούμπος Στ., Καρκαλής Αλ., Στούμπος Π., Γκίκας Ν., Βαξεβάνης.