Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι στην κοινή έδρα του Γυμνού, ο, τυπικά γηπεδούχος, Αμαρυνθιακός επικράτησε του Ολύμπου με 3-2
Το ματς ήταν αμφίρροπο με το σκορ να γυρίζει δύο φορές. Αρχικά, ο Αμαρυνθιακός προηγήθηκε με το σουτ του Κοντραζίου μετά από ατομική ενέργεια στο 25΄.
Ο Όλυμπος που έδειξε καλύτερο πρόσωπο σε σύγκριση με τα προηγούμενα παιχνίδια, ανέβασε ρυθμούς και ευτύχησε να ισοφαρίσει λίγο πριν οι ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Στο 42΄ μετά από λάθος αμυντικού, επωφελήθηκε ο Ντουλελλάρι και με πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Με την έναρξη του Β΄ ημιχρόνου ήρθε και η πρώτη ανατροπή σκορ αφού στο 47΄ ο Όλυμπος αιφνιδίασε από στημένη φάση. Ο Κοτρογιάννης εκτέλεσε κόρνερ και ο Κοκκάλας με κεφαλιά έγραψε το 1-2.
Για τους γηπεδούχους χρειάστηκε χρόνος για να συνέλθουν και μετά την συμπλήρωση μίας ώρας σήμανε η αντεπίθεση. Η προσπάθειές του στέφθηκαν με επιτυχία αρχικά στο 72΄ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κοντραζίου, σε παράβαση που κέρδισε ο Νάτσης και 10 λεπτά αργότερα ο Τσούτσης έκλεισε την ανατροπή και το σκορ με πλασέ μέσα από την περιοχή.
Στις καθυστερήσεις, ο Κοτρογιάννης σε καλοχτυπημένο φάουλ πλησίασε την ισοφαρίσει για τον Όλυμπο ενώ αμέσως μετά ο Τριανταφύλλου των γηπεδούχων είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

Αμαρυνθιακός (Γ. Κρόκος): Τόρα, Σεφερλής Α., Νάτσης, Τριανταφύλλου, Πετράκης (88′ Κηρύκος), Μυρτέζα Σ., Τσούτσης, Ζανιός (80′ Αργύρης), Κοντραζίου, Μυρτέζα Ε., Σεφερλής Γ. (60′ Κιμουλιάτης).

Όλυμπος Γυμνού (Δ. Μπασούκος): Μωραΐτης Χ., Ρόγκας, Κοντογιάννης (24′ Μπαρώτας), Τσουμάνης, Νονάι, Α. Μωραΐτης, Σακκής, Μιχελής (79′ Αγγελάκης), Ντουλελλάρι, Κοτρογιάννης, Κοκκάλας.