Την εμφατική νίκη με 5-0 πήρε ο Πισσώνας που υποδέχθηκε τον ΠΑΟ Κανήθου, στο πλαίσιο της 12ης  αγωνιστικής της Γ’ ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Το παιχνίδι:

Καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού ο ΑΟ Πισσώνα ήταν ανώτερος κάτι που φανερώνει και το τελικό σκορ.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Κανήθου στάθηκε καλά αμυντικά και δέχθηκε μόνο ένα γκολ, αλλά δεν απείλησε με αξιώσεις την εστία των γηπεδούχων.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μονόλογος υπέρ του Πισσώνα, που σκόραρε πέντε γκολ ενώ θα μπορούσε να είχε βάλει και άλλα.

Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός πως ο ΠΑΟ Κανήθου είχε δεχθεί 10 γκολ σε 11 αγώνες, ενώ στο παιχνίδι με τον Πισσώνα δέχθηκε 5.

Απόλυτα ικανοποιημένη η διοίκηση του Πισσώνα από την δουλειά του Βασίλη Ντέμη που έχει οδηγήσει την ομάδα στην δεύτερη θέση μεταμορφωμένη σε όλους τους τομείς αγωνιστικούς και εξωαγωνιστικούς βάζοντας βάσεις για πολύ καλή πορεία στο πρωτάθλημα.