Θετικός στην πρόβα τζενεράλε έν όψιν έναρξης της Γ’ Εθνικής ο ΑΟ Χαλκίς επικρατώντας του Ηλυσιακού με 2-1 στο άδειο από κόσμο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας.

Το συγκρότημα του Αντώνη Αυλωνίτη που έδειξε να παραμένει όσο μπορεί ανεπηρέαστο με τα όσα συμβαίνουν διοικητικά και παρότι έκανε ένα άσχημο πρώτο δεκάλεπτο στην συνεχεία απέδωσε καλό ποδόσφαιρο πέρνωντας την νίκη με 2-1.

Mεγάλος πρωταγωνιστής για τον ΑΟ Χαλκίς ο Αργεντινός Στράικερ Μάρτιν Μπλάνκο που με δύο προσωπικά τέρματα σε διάστημα 30 λεπτών έκανε το 0-1 του 14′ λεπτού με το τέρμα του Τσίτσαρη αε 2-1 στο 66′ λεπτό δίνοντας στον ΑΟ Χαλκίς άλλη μία φιλική νική.

ΑΟ Χαλκίς(Αντ.Αυλωνίτης):Ντουμάνης, Μπακομήτρος (75′ Γεωργίου), Καραμπάς, Θωμάς (80′ Τσίγκρος), Στεργιανός, Ντελέκος, Εμέκα (75′ Ταυταρίδης), Πολίτης (80′ Λούκας), Χαρτσιάς, Κονσταντίνοφ (77′ Παλιάτσιος), Ανέστης (57′ Μπλάνκο).

Ηλυσιακός (Δ. Παπασπύρου): Κοντοπίδης, Μέξης, Ρόπας, Μουσταφίδης, Πιπίνης, Αμανατίδης, Σουλελές, Τσινιάς, Ιωάννου, Τσίτσαρης, Τριανταφύλλου.