Με 2-0 επικράτησε ο ΑΟ Χαλκίς του φιλότιμου Όλυμπου Γυμνού στο Δημοτικό Στάδιο της Χαλκίδας πετυχαίνοντας την δεύτερη του νίκη στο πρωταθλημα.

Η ομάδα του ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ Παναγιώτη Τοκπασίδη βρέθηκε σε πολύ καλή μέρα αποδίδοντας για 70′ λεπτά εξαιρετικό ποδόσφαιρο έχοντας και ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ , αλλά και μηδαμινές εναλλακτικές λύσεις από τον πάγκο δείγμα ότι χρειάζεται ενίσχυση και το φωνάζει προς την διοίκηση Μορίδη.

Από την μεριά του ο Όλυμπος Γυμνού παρότι δεν ειχε στην αποστολή τον Δ. Ντούρμα, τους Κηρύκο, και Σακκή στον πάγκο κράτησε με πολύ καλή αμυντική παρουσία και εξαιρετική τακτική στο α’ ημίχρονο , αλλά αιφνιδιάστηκε από το πάθος και την ορμή των γηπεδούχων στην αρχή του β’ ημιχρόνου και γνώρισε την ήττα, αν και μετά το 70′ ειχε καλές στιγμές με τους Γιάννη Σταματούκο, Κηρύκο, και Π.Ζουρμπουλή.

Για τον ΑΟ Χαλκίς σκόραρε στο 49′ με πλασέ στο ντεμπούτο του ο Λάζρι κάνοντας το 1-0.

Το 2-0 εγινε στο 55′ μετά από σέντρα του Τόλη και κεφαλιά του Τρεπεκλή.

Ο ΑΟ Χαλκίς είχε και άλλες καλές στιγμές με τους Τρεπεκλή και Μπασινά.

.Τα παράπονα από τους φιλάθλους του ΑΟ Χαλκίς άκουσε ο Φοίβος Μορίδης που αφορούσαν την μεταγραφική ενίσχυση της ομάδας που «όλο έρχεται» όπως χαρακτηριστικά είπαν.

Πολύ καλή η διαιτησία του Μάριου Πόγκα και των βοηθών του Κώστα Κωνστάντιου και Γιώργου Κοντογιαννίδη.

ΑΟ Χαλκίς(Π.Τοκπασίδης): Αγριόδημος, Τζάβρας, Γκούβερος, Ταψής, Τσούτης (46′ λ.τ. Τσίμπος), Τόλης, Λάζρι (59′ Πετρογιάννης), Καραχάλιος, Πάλλης (70′ Λιάσκος), Μπασινάς (89′ Καλογέρης), Τρεπεκλής.

Όλυμπος Γυμνού(Π.Κοντογιάννης): Μπασινάς, Κιούσης, Αποστόλου (66′ Σακκής), Κουτσαυλής, Τσουμάνης, Ηλ. Αργύρης, Δαμπάνης (46′ Κηρύκος), Ζουρμπουλής, Τσούμαρης (54′ Κοτρογιάννης), Σπ. Αργύρης (66′ λ.τ. Ρούμπης), Σταματούκος.