Στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας διεξήχθη για τη 18η αγωνιστική της Α τοπικής κατηγορίας ο αγώνας του τοπικού ΑΟΧ που κάθε αγωνιστική δίνει υπέρ πάντων αγώνα για να μείνει στη κατηγορία με τους πρωτοπόρους του πρωταθλήματος, τον Αμαρυνθιακό οι οποίοι ήθελαν να επιστρέψουν στις επιτυχίες μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από την Αιδηψό.
Σε έναν δύσκολο αγωνιστικό χώρο ο ΑΟΧ είχε τις φάσεις στο πρώτο ημίχρονο για να μπει μπροστά στο σκορ αλλά βρήκε μπροστά του τον αλύγιστο Γιώργο Φαλαγγίτη να κρατάει το μηδέν.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο καλά στον αγωνιστικό χώρο και πριν συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο του δεύτερου ημιχρόνου ο σκόρερ των φιλοξενούμενων, Γκέρσι Τόρρα έβαλε μπροστά τον Αμαρυνθιακό με 0-1.
Μετά από 8 λεπτά ο σκόρερ του πρώτου γκολ ξανά βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα και από κοντά έκανε το 0-2.
Το σκόρ έκλεισε ο Σιαράπης στο 82′ διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 0-3.
        ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
7′ κεφαλιά του Σεινταράς η μπάλα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.
14′ κίτρινη κάρτα στον Κολώνια για μαρκάρισμα στο χώρο του κέντρου πάνω στο Κολιόπουλο.
27′ ο Μάρκου κάνει το σουτ με το Φαλαγγίτη να διώχνει σε κόρνερ.
36′ Σουτ του Κοτρογιάννη η μπάλα πάνω απ’ τα δοκάρια του Γαλλή.
39′ ο Λάζρι κάνει το σουτ με το Φαλαγγίτη να διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ.
46′ μεγάλη φάση για τον Αμαρυνθιακό με το Τόρρα από κοντά να σουτάρει άουτ.
54′ σουτ του Σεινταράς κοντράρει η μπάλα στον Ανυφαντή με τη μπάλα να καταλήγει κόρνερ.
55′ κόρνερ από το Κοτρογιάννη με το Τόρρα να κάνει τη κεφάλια με το Γαλλή να μαζεύει τη μπάλα.
59′ 0-1 ΓΚΟΛ! Κόρνερ του Μπαλαμπάνη με το Τόρρα να κάνει το 0-1.
67′ 0-2 ΓΚΟΛ! φάουλ από το Μπαλαμπάνη με το Τόρρα από κοντά να κάνει το 0-2.
82′ 0-3 ΓΚΟΛ! ο Σιαράπης από κοντά κάνει το 0-3.
Πολύ καλή διαιτησία απ’ τους κύριους Κασομούλη, Κωνστάντιο και Ρουμπή.
ΑΟ Χαλκίς(Ταυταρίδης Τ.): Γαλλής, Τζάβρας, Πατσαβούρας Μ., Ανυφαντής, Μανωλόπουλος, Κολώνιας(90′ Δούκας), Μάρκου, Μπινιάκος, Λάζρι(90′ Μήτρου), Πατσαβούρας Αλ.(66′ Παλαιολόγος), Σαρρής.
Αμαρυνθιακος(Βαλκάνος Δ.) Φαλαγγίτης, Κολιόπουλος(75′ Ζουλιώτης), Μπαλαμπάνης(85′ Τάκο), Μυρτέζα, Τσολάκος, Σιαράπης, Μώρος(75′ Βεσέλι), Σεινταράς, Τόρρα, Κοτρογιάννης(58′ Χαλιώτης), Μήτρου.