Νίκη ανάσα στο γήπεδο της Δροσιάς για τον τοπικό ΑΠΚΟ οι γηπεδούχοι επέστρεψαν στις νίκες μετά από δύο ήττες και με την 5η τους νίκη στο πρωτάθλημα σκαρφάλωσαν στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Ελλήσποντος με την σειρά του αγνοεί τη νίκη από 9η αγωνιστική και έχει τέσσερις ήττες τα τελευταία πέντε παιχνίδια.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον Δημήτρη Μπασούκο σε πολύ καλή μέρα να δημιουργεί  άλλα και να εκτελεί προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος με 2-0 κρατώντας το σκορ στο β’ ημίχρονο πανηγυρίζoντας την νίκη.

Οι φιλοξενουμενοι και είχαν δύο εξαιρετικές ευκαιρίες να προηγηθούν στο σκορ με του Λάζρι και Μπούρικα και ενω το σκορ ήταν στο 0-0

Στο 25′ μετά από σέντρα του Καρλατήρα με κεφαλιά ο Μπασούκος  έκανε το 1-0 για την Δροσιά.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου στο 43′ ο Μπασούκος διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα όταν μετά από πάσα του Σεινταράσι προσωρινή απόκρουση των αμυντικών με κοντινή προβολή  έκανε το 2-0 για τον ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ.

Στις καθυστερήσεις στο 92′ αποβλήθηκε για τον Ελλήσποντο με 2η κίτρινη (Κόκκινη) ο Κουσερής.

Άριστη η διαιτησία των Λάμπρο, Κωνστάντιο, Αργύρη.

ΑΠΚΟ Δροσιάς(Δ.Αντωνόπουλος):Αραβανής, Καρλατήρας, Τουλίτσης (78′ Τζέμος), Δουρδουβέλας, Προβής, Κάκιος, Σ.Ελευθερίου (71′ Μάνος), Σουλιωτάκης, Χ.Ελευθερίου (94′ Σκοπελίτης), Μπασούκος (92′ Αλκο), Σεϊνταράσι.

Ελλήσποντος(Π.Τοκπασίδης):Σπάχο, Ρογαλίδης, Κοντάκης, Κουσερής, Αυλωνίτης, Μάλλιος, Ρουμπής, Χιούσκα, Αντωνόπουλος (76′ Φτούλης), Μπούρικας (80′ Μπατζέλης), Λάζρι (85′ Κουτσαυλής).