Σημαντική νίκη με 1-0 πέτυχε ο ΑΠΚΟ Δροσιάς απέναντι στην Μακρυκάπα στο πλαίσιο της 21ης της Α’ κατηγορίας, χάρη σε γκολ του Έρντι Σεϊνταράσι στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης.

Το παιχνίδι:

Το πρώτο ημίχρονο ήταν «φτωχό» σε ευκαιρίες καθώς είχε πολύ ένταση και αρκετές διακοπές.

Στο 29′ ο Σίδερης εκτέλεσε ένα φάουλ και ο Αραβανής έδιωξε σε κόρνερ, ενώ για τον ΑΠΚΟ η πρώτη καλή φάση ήρθε στο 40′, όταν ο Βαρσαμάς εκτέλεσε το φάουλ και ο Τζουβάρας έστειλε την μπάλα κόρνερ.

Ημίχρονο 0-0.

Στο 55′ το δυνατό συρτό σουτ του Σεϊνταράσι έδιωξε με δυσκολία ο Τζουβάρας.

Στο 63′ και στο 64′ οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι αλλά ο διαιτητής συνέχισε κανονικά το παιχνίδι.

Στο 67′ το 1-0 από τον Σεϊνταράσι με ένα πολύ όμορφο γκολ, αφού σκόραρε από μακρινή απόσταση.

Η Μακρυκάπα προσπάθησε να απειλήσει κυρίως με αντεπιθέσεις, αλλά δεν κατάφερε να πάρει κάτι από την αναμέτρηση.

Τελικό 1-0.

ΑΠΚΟ Δροσιάς (Δημήτρης Αντωνόπουλος): Αραβανής, Νάνος, Σεϊνταράσι, Καρλατήρας, Προβής, Κάκιος, Μπασούκος, Δουρδουβέλας, Χ. Ελευθερίου, Βαρσαμάς, Σουλιωτάκης (85′ Τζέμος).

ΑΟ Μακρυκάπας (Νίκος Κιαπέκος): Τζουβάρας, Λέκκας (51′ Βουρδάνος), Χασάνδρας, Ι. Καρκαλής, Τσουμάνης (46′ Κούκουρας), Μπασινάς, Γκίκας (78′ Βαξεβάνης), Σεχάι, Μαντάς, Σίδερης, Κουτσαυλής.

Διαιτητές: Πόγκας, Πριόνας – Χατζηκαμαγιάννης.