Την ήττα με το εμφατικό 2-5 γνώρισε ο Απόλλων Ερέτριας, εντός έδρας, από τους Αγίους Αναργύρους. Οι ερετριανοί αν και το πάλεψαν, καθώς ισοφάρισαν δύο φορές το σκορ, η διαφορά εμπειρίας και ποιότητας φάνηκε μετά την μία ώρα παιχνιδιού, όταν και οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ με δύο γκολ.

Τα γκολ:

Μόλις στο 8ο λεπτό το 0-1! Ο Καζβιρόπουλος θα κάνει πολύ ωραία σέντρα, θα βρει τον Κολλά, ο οποίος μέσα από την περιοχή θα στείλει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα του Ναβροζίδη.

Ο Σεόλ θα απαντήσει στο 17′ για το 1-1! Ο Απόλλων θα ξεκινήσει μία όμορφη αντεπίθεση, τελικό αποδέκτης θα είναι ο Σεόλ που με σουτ εκτός περιοχής θα φέρει το παιχνίδι στα ίσια.

Στο 33′ θα προηγηθούν ξανά οι Αγ.Ανάργυροι! Ο Ντουντάι θα σουτάρει από τον άξονα, περίπου από το ύψος της μεγάλης περιοχής και θα στείλει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Ναβροζίδη.

Στο 34΄σε τετ α τετ ο Νταουντάι, με την μπάλα να καταλήγει στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Απόλλωνα.

Ημίχρονο 1-2.

Πέντε λεπτά μετά την έναρξη του Β’ μέρους το 2-2! Από κόρνερ του Μπαλόζι, ο Αντζέλι με ωραία κεφαλιά θα ισοφαρίσει για δεύτερη φορά.

Το ρολόι ήταν στο 53ο λεπτό όταν ο Νταουντάι έκανε το 2-3 με βολέ εντός περιοχής και έδωσε ξανά κεφάλι στο σκορ την ομάδα του!

Οι Αγ.Ανάργυροι θα κλειδώσουν την νίκη όταν στο 61′ ο Καζβιρόπουλος θα κάνει το 2-4 σε κενή εστία μετά από ατομική ενέργεια του Κολλά.

Το τελικό 2-5 στις καθυστερήσεις από τον Κολλά, ύστερα από πάσα του Λάλα, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για φάουλ στην αρχή της φάσης.

Απόλλων Ερέτριας (Δημήτρης Βαλκάνος): Ναβροζίδης, Ρούσσος (75′ Θεμελής), Ζαχαρόπουλος, Σμπιλήρης, Κοντός (60′ Ευγενίου), Αντζέλι, Σεόλ, Μπαλόζι, Κορακιανίτης (80′ Παντελής), Τόρα, Τσίγκας (46′ Κικίδης).

Αγ.Ανάργυροι (Ισίδωρος Σταυριανός): Χανιώτης, Βίδαλης, Μαντίκας, Μεταλλινός (50′ Σταυρόπουλος), Μπίρης, Χρόνης, Καζβιρόπουλος (72′ Λάλα), Μαρτίνος (85′ Κατελούζος), Κολλάς, Γκεμίσης (80′ Κατσάρας), Νταουντάι.

Διαιτητές: Πουλόπουλος Θεόδωρος – Παγουρτζής Δημήτριος – Κοτζαμανίδης Ηλίας.