Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο της παραλίας, για τη δεύτερη αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ Κατηγορίας ο τοπικός Απόλλωνας για δεύτερη συνεχόμενη φορά σαν γηπεδούχος ηττήθηκε από τον Μιαούλη Φύλλων.
Απογοήτευση και πίκρα στις τάξεις της Παραλίας για το τελικό αποτέλεσμα αφού η εμφάνιση της ομάδας ήταν πολύ καλή, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, όχι μόνο να προηγηθεί ή να ισοφαρίσει όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά και να κάνει στο τέλος την τελική ανατροπή.
Από την άλλη ο Μιαούλης ήταν ο μεγάλος νικητής περνώντας από μία ομολογουμένως δύσκολη έδρα. Αφού κατάφερε να αντεπεξέλθει στην πίεση του πρώτου 20λέπτου, στη συνέχεια ισορρόπησε και κατάφερε να προηγηθεί στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου παγώνοντας του γηπεδούχους.
Στο β’ ημίχρονο κατάφερε με πολυπρόσωπη άμυνα να κρατήσει ανέπαφη την εστία του και να αντέξει στο τελευταίο 20λεπτο το σφυροκόπημα της Παραλίας. Αποκορύφωμα η φάση του 90′ όπου ο Αραβανάκος εξ επαφής έπιασε δυνατή κεφαλιά, ο 16χρονος όμως τερματοφύλακας του Μιαούλη Μίχος με εξαιρετική επέμβαση έστειλε τη μπάλα κόρνερ.
Στο 15′ σε ένα από τα πολλά κερδισμένα κόρνερ της Παραλίας, ο Κοροβέσης ανάγκασε τον Μίχο σε δύσκολη επέμβαση.
Στο 25′ ο Μιαούλης άγγιξε το γκολ με τον Μήτρου, αλλά το διαγώνιο πλασέ του πέρασε λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Γκάγκου.
Στο 34′ ο Κατσαρής έπιασε ένα κεραυνό από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Γκάγκος όμως απογειώθηκε και με τα ακροδάχτυλα έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια κόρνερ.
Στο 46′ ο Κατσαρής εκτέλεσε κόρνερ και στη καρδιά της άμυνας της Παραλίας, ο προωθημένος Τζίτζιρας έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-1.
Στο 80′ ο Κηπιώτης με φοβερό σουτ έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και ο επερχόμενος Κωνσταντόπουλος μόνος σε κενή εστία με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ.
Στο 90′ ο Μίχος πραγματοποιεί την απόκρουση του αγώνα σε εξ επαφής κεφαλιά του Αραβανάκου.
Εξαιρετική για άλλη μια φορά η διαιτησία του κ.Παπακυριάκου και των βοηθών του Μητρολιού και Κηρύκου.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΑΣ(Ελευθερίου Π.): Γκάγκος, Ρίζος, Κοροβέσης, Δημητρίου, Πατρινός, Κωνσταντόπουλος, Αραβανάκος, Γκριτζάλας(83′ Παναγιώτου Σ.), Δάσκος(75′ Δασκαλόπουλος), Μεταξάς(46′ Λουκάς), Λεοντάρης(66′ Κηπιώτης)
ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΦΥΛΛΩΝ(Μάλαμας Π.): Μίχος, Τζίτζιρας, Μπασούκος, Ζαχαριάς, Τουλόυμης, Ρούσσος, Κατσαρής(85′ Σπενταμίδης), Μπουλίος(94′ Σεφερλής), Πόγκας(56′ Μαντάς), Μήτρου, Παναγιώτου Ν.(78′ Παργιανός)
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παπακυριάκος Α.
ΒΟΗΘΟΙ: Μητρολιός Ι., Κηρύκος Ι.