Σε ένα πλούσιο από πλευράς θεάματος παιχνίδι που έγινε στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο της Β κατηγορίας η ομάδα της Παραλίας αναδείχθηκε ισόπαλη με την ομάδα της Σκύρου με σκόρ 3-3.
Μετά το σπουδαίο διπλό στο ντέρμπι με την ομάδα των Φύλλων ήρθε το σημερινό στραβοπάτημα που να φρέναρε την ανοδική πορεία της Παραλίας.
Το κυνήγι των δύο πρώτων προνομιούχων θέσεων της βαθμολογίας που ισοδυναμεί με άνοδο στην Α’ κατηγορία,προφανώς λειτούργησε ανασταλτικά και η ομάδα της Παραλίας παρουσιάστηκε αγχωμένη και μη αποτελεσματική στην τελική προσπάθεια.
Χάθηκαν ευκαιρίες από αυτές που δεν χάνονται,και επαληθεύτηκε ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου, όταν δεν πετυχαίνεις γκολ το δέχεσαι.
 Από την άλλη η ομάδα της Σκύρου παρουσίασε ένα μαχητικό σύνολο που αγωνίστηκε μέχρι τέλους με πάθος,δεν τα παράτησε ακόμα και όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-1 και στο τέλος κατάφερε να φύγει για το νησί με το βαθμό της ισοπαλίας.
 Η πρώτη μεγάλη στιγμή του παιχνιδιού στο 17΄για τη Σκύρο όταν απο σέντρα του Καραμπίνη Δ,ο Ξανθούλης βρέθηκε μόνος με το τέρμα,όμως καθυστέρησε και απομάκρυναν οι αμυντικοί.
 Στο 23΄η Παραλία ανοίγει το σκόρ, όταν ο Πατρινός με έξοχη ασίστ βρίσκει τον Αρβανάκο, το πλασέ του οποίου στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.
 Στο 25΄έξοχη απόκρουση του Καραμπίνη Λ.σε δυνατό σουτ του Πατρινού.
 Τραγικό λάθος στο 31΄της άμυνας της Παραλίας, όμως ο Λύκος δεν το εκμεταλλεύτηκε  στέλνοντας τη μπάλα μόλις άουτ.
 Στο 33΄γίνεται το 2-0 όταν ο Λουκάς υπέροχα βρίσκει τον Γκριτζάλα και αυτός πλασάρει ιδανικά.
 Νέα μεγάλη ευκαιρία στο 38΄ με τον Γκριτζάλα μόνος απέναντι από τον Καραμπίνη Λ να μη βρίσκει στόχο.
 Στις καθυστερήσεις του α΄ημιχρόνου σημειώθηκε το ωραιότερο από τα έξι γκολ του παιχνιδιού.Ο Λύκος με ένα κεραυνό έξω από τη μεγάλη περιοχή στέλνει τη μπάλα στο αριστερό παράθυρο του Γκάγκου μειώνοντας σε 2-1.
 Το β΄ημίχρονο ξεκίνησε όπως τελείωσε το α΄δηλαδή με γκόλ,αλλά αυτή τη φορά για τη Παραλία.
 Ήταν το 47΄και το τρομερό σε δύναμη σουτ του Πατρινού ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1
 Εξαιρετική απόκρουση στο 51΄του Γκάγκου σε κοντινή κεφαλιά του Τσελέπη.
 Στο 61′ ήταν η σειρά του Καραμπίνη Λ να πέσει στα πόδια του Γκριτζάλα και να σώσει την ομάδα του.
 Ολιγωρία στο 64΄στην άμυνα της Παραλίας και ο Λιώτης με κεφαλιά μειώνει σε 3-2
 Η ψυχρολουσία ήρθε στο 81΄ όταν ο Τσελέπης εκμεταλλεύτηκε νέο λάθος στη άμυνα της Παραλίας και ψύχραιμα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.Το 3-3 ήταν γεγονός.
 Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Παραλία ηταν συνεχώς στην επίθεση ομως η αμυντική λειτουργία της Σκύρου ήταν πολύ καλή και κατάφερε να κρατήσει τον πολύτιμο βαθμό.
 Πολύ καλή η διαιτησία του κου Παπακυριάκου και των βοηθών του,Βλάχου και Παππά.
ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΑΣ(ΕλευθερίουΠ):Γκάγκος, Λέκκας, Κοροβέσης(75΄Παναγιώτου), Δημητρίου, Ρωμανός, Κωνσταντόπουλος, Λουκάς(86΄Μεταξάς), Κηπιώτης(83΄Κορδώνης)
Αρβανάκος(70΄Μπαιμπάκης), Γκριτζάλας, Πατρινός
ΑΟ ΣΚΥΡΟΥ:(Γιαλός Δ):Καραμπίνης Λ, Φτούλης(46΄Πανταζής), Λιώτης,Κουτσουκέρας, Ξανθούλης, Μανωλάκης(81’Τράκος) Λύκος, Δαλακλίδης, Τσιόπουλος, Τσελέπης(89΄Γιαλός) Καραμπίνης Δ(33΄Λ.Τ Τσερνάκης)