Ακόμη μία νίκη, η οποία τον φέρνει πιο κοντά στην παραμονή, πέτυχε ο Αστέρας Βατώντα απέναντι στον Λήλαντα Βασιλικού με 3-1.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 2ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σκριβάνου, ύστερα από χέρι του Παπίλα εντός περιοχής, με τον παίκτη των φιλοξενούμενων να δέχεται την κόκκινη κάρτα.

Στο 13′ ο Γκέκας βρέθηκε στην «άσπρη βούλα» απέναντι στον Αγραφιώτη, αλλά ο τερματοφύλακας του Λήλαντα απέκρουσε το πέναλτι.

Αν και με δέκα παίκτες, ο Λήλας κατάφερε να κάνει το 1-1 στο 49′, με τον Τσούρα.

Στο 62′ το σουτ του Γκέκα βρήκε το δοκάρι του Αγραφιώτη.

Στο 69′ ο Κικίδης με σουτ έκανε το 2-1, ενώ ο ίδιος παίκτης δέκα λεπτά αργότερα έκανε το 3-1 με κεφαλιά.

Τελικό αποτέλεσμα 3-1.

Αστέρας Βατώντα (Γιάννης Λεζγής): Κώστογλου, Σίμωσης, Νεσίμι, Κικίδης (82′ Κατόλης), Ντούκα, Χασανλάρι, Γκέκας, Γούναρης, Τζαφέρος (50′ Κοτρώτσιος), Σκριβάνος, Ματράκας (77′ Χρόνης).

Λήλας Βασιλικού (Τάσος Ταυταρίδης): Αγραφιώτης, Κικίδης, Μπακλαγεμέζης (78′ Πρίφτι), Χαζαρίδης, Τσούρα, Βαγγέλη, Παπίλας, Αλεξίου (24′ Μανικιώτης), Αναγνώστου, Πεσχύρας, Βάθης.

Διαιτητές: Βελέντζας – Αντωνίου Χ. – Κοντογιαννίδης.

. Διευκρινίζουμε ότι η ομάδα του Αστέρα Βατώντα είναι με δέκα ποδοσφαιριστές στην φωτογραφία λόγω απρεπούς συμπεριφοράς του τερματοφύλακα Κώστογλου και ανάρμοστης γκριμάτσας προς τον απεσταλμένο μας Χρήστο Σεφερλή.