Αυλίδα-Λήλας Β. 0-3 : Χείμαρρος ο Λήλας Β. στο Βαθύ !!!

0
134

Με το επιβλητικό 0-3 πέρασε ο Λήλας Β. από την Αυλίδα επικρατώντας της τοπικής ομάδας  περνώντας μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη σε μία έδρα που δεν είναι εύκολη για κανέναν στον φετινό πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μάριο Καραχάλιο στο 15′ λεπτό μετά από ασίστ του εξαιρετικού για ακόμα ένα ματς Νίκου Μαστροκώστα.

Η Αυλίδα προσπάθησε να ισοφαρίσει το ματς στο πρώτο μέρος αλλά ήταν και άστοχη και άτυχη στην τελική προσπάθεια με τους Βισβίνη,Στέργκου,Ελευθερίου,Καλοχωρίδη να είναι πι μοιραίοι για τους γηπεδούχους.

Η ομάδα του Δημήτρη Λύκου ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της στο β’ μέρος και με μπροστάρηδες σε αυτή την προσπάθεια τους Μαστροκώστα , Ροντρίγκο, Καραχάλιο πέτυχε δύο γκολ που της έδωσαν την νίκη.

Στο 49′ ο Μαριος Καραχάλιος έδωσε σοβαρό προβάδισμα δύο τερμάτων για τον κάνοντας το 0-2.

Στο 82′ λεπτό ο Νίκος Μαστροκώστας σφράγισε την νίκη για τον Λήλα Βασιλικού διαμορφωνοντας το 0-3 που ήταν και το τελικό σκορ.

Τραυματισμός για τον Βαγγέλη Γίγα στο 50′ να αποχωρεί και να εκφράζονται φόβοι να είναι και αρκετά σοβαρός.

Το Δυνατά & Αθλητικά και ο 96,5 fm εύχονται περαστικά στον Βαγγέλη Γίγα και γρήγορη επάνοδο στους αγωνιστικούς χώρους.

Αυλίδα (Τ. Ταυταρίδης): Αραβανής, Τζαφέρος, Μάλλιαρης (76′ Λάμτσε), Καρλατήρας, Δουρδουβέλας, Κάκιος, Στέργκου (83′ Πρίσκος), Καλοχωρίδης, Βισβίνης, Π. Κουτσαυλής, Σ. Ελευθερίου.

Λήλας Β. (Δ. Λύκος):  Ευαγγελινός Γ., Κικίδης, Ντούνας, Αυλωνίτης, Μάλλιαρης, Κουτσαυλής, Νάνος, Καραχάλιος, Ροντρίγκο, Μαστροκώστας (90’Τσούρα), Λειβαδίτης (50′ Γίγας, λ.τ. 75′ Ποδαράς).