Νίκη ανάσα για την ψυχωμένη Αυλίδα του Τάσου Ταυταρίδη που έφτασε τους 20 βαθμούς και πήρε μία καλή βαθμολογική ανάσα εν όψη συνέχειας του μαραθωνίου της Α’ ΕΠΣΕ.

Από την μεριά τους οι Λύκοι της Μακρυκάπας είναι σε αγωνιστική κάμψη με τους τραυματισμούς και τις απουσίες να βασανίζουν τον Βαγγέλη Τόγια που κάθε αγωνιστική έχει και από μία, χαρακτηριστικό ότι σε αυτό το παιχνίδι αποχώρησε τραυματίας ο Χρήστος Κολιόπουλος, είχε προηγηθεί ο τραυματισμός του αδερφού του Κωστα Κολιόπουλου, ενώ κάτω από τα γκολπόστ αγωνίστηκε ο αειθαλής Γιάννης Σταθαράς που πατά τα δεύτερα ΄΄άντα΄΄.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σπάσουν την άμυνα της Μακρυκάπας στο 74′ λεπτό με τον Σωκράτη Ελευθερίου να νικά τον Σταθαρά με κεφαλιά μετά από σέντρα του Τζαφέρου και να κάνει το 1-0 που ήταν και τελικό σκορ δίνοντας μία υπερπολύτιμη νίκη για την Αυλίδα.

Στα λεπτά που απέμεναν οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση χωρίς αποτέλεσμα και πλέον στα τελευταία 4 ματς μετρούν τρεις ήττες και μία ισοπαλία, σίγουρα χρειάζεται ανασύνταξη για την δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Αυλίδα(Τ.Ταυταρίδης): Βασιλείου, Τζαφέρος, Καρλατήρας, Δουρδουβέλας, Μάλλιαρης(56′ Βισβίνης), Κάκιος, Καλοχωρίδης, Κουτσαυλής, Πόγκας (67’Ελευθερίου Σ.), Στέργκου, Χ. Ελευθερίου Χ. (92′ Λειβαδίτης).

Μακρυκάπα(Β.Τόγιας): Σταθαράς, Κολιόπουλος Χ. (62′ λ.τ.Β. Βουρδάνος), Χασάνδρας, Λέκκας (83’Πολυχρόνης), Θωμόπουλος, Σηφάκης, Κηπιώτης, Ρωμανός, Ζαούρης (83’Πεταλωτής), Σίδερης, Κούκα.