Πρώτη εκτός έδρας ήττα (2-1) για την ομάδα του ΑΟ Νέας Αρτάκης, στην έδρα του Αχαρναϊκού, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Αυτό ήταν το πρώτο παιχνίδι του Αντώνη Αυλωνίτη στον πάγκο της ομάδας, μετά την απομάκρυνση του Κώστα Κλάδη.

Οι φιλοξενούμενοι δεν μπήκαν καλά στο παιχνίδι και μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης δέχθηκαν το 1-0 από τον Καναβέτα.

Στην συνέχεια η Αρτάκη ανέβηκε αγωνιστικά, έχασε αρκετές ευκαιρίες, ανάμεσα τους και ένα δοκάρι του Βεζιρτζόγλου, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, παρότι είχε τα ηνία της αναμέτρησης σχεδόν σε ολόκληρη την διάρκειά της.

Το «καταδικαστικό» 2-0 ήρθε στο 87′.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βαγγέλης Ντελέκος μείωσε σε 2-1, αλλά η ομάδα της Ευβοίας δεν κατάφερε να πάρει κάποιον βαθμό από την αναμέτρηση.

ΑΟΝΑ (Αντώνης Αυλωνίτης):Ναβροζίδης, Κουτρόπουλος, Κάραλης, Μπελίτσος (80′ Καραντάκης), Καραμπάς, Μαυρόπουλος, Ντελέκος, Χατζηστάμου (72′ Λούκας), Παπαδάκης, Σπανός, Βεζιρτζόγλου.