Ο ΑΟ Χαλκίς συνέχισε χωρίς απώλειες στην 4η αγωνιστική καθώς ανταπεξήλθε επιτυχώς στο δυσκολότερο 45λεπτο έως τώρα. Κατάφερε, με παίχτη λιγότερα να μετατρέψει την ισοπαλία του ημιχρόνου σε θρίαμβο απέναντι στον Λήλα.

Ταμυναϊκός και Μακρυκάπα πήραν εύκολες νίκες εντός έδρας όπως άνετο απόγευμα πέρασε και ο Αμαρυνθιακός στο Καλοχώρι/Παντείχι, με τους γηπεδούχους να γνωρίζουν την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα.

Το σκορ της ημέρας, και ίσως της χρονιάς, ήρθε στο Γυμνό εκεί όπου η Κάρυστος ανέτρεψε το 2-0 του πρώτου 40λέπτου και επικράτησε με το εντυπωσιακό 7-4 σε ματς όπου οι αμυντικές τακτικές έμειναν επι …χάρτου και οι ευκαιρίες ήταν τόσες που το σκορ θα μπορούσε να ήταν ακόμα μεγαλύτερο.

Ισοπαλίες στην Βόρεια Εύβοια όπου οι γηπεδούχοι έμειναν πίσω στο σκορ αλλά πήραν τελικά τον ένα βαθμό, ο Ευβοϊκός ισοφαρίζοντας στο 80´ και η Σκεπαστή στις καθυστερήσεις.

Τέλος, ισοπαλία είχαμε και στην Ν. Λάμψακο όπου Ελλήσποντος και Αυλωνάρι πρόσφεραν ωραίο θέαμα αλλά έλειψε το γκολ.