Ο Α.Π.Κ.Ο. Δροσιάς εκμεταλλευόμενος τα λάθη της αντίπαλης αμυντικής γραμμής επικράτησε με 2-1 του Απόλλων Ερέτριας σκαρφαλώνοντας έστω και με παιχνίδι περισσότερο στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι χωρίς να πιάσουν υψηλά στάνταρ απόδοσης εκμεταλλεύθηκαν τα λάθη των αντιπάλων πετυχαίνοντας δύο γκολ στο πρώτο μέρος καταφέρνοντας στην επανάληψη παρά την πίεση που δέχτηκαν να διαχειριστούν το υπέρ τους σκορ και να πάρουν το τρίποντο.

Ο Απόλλων από την πλευρά του μετά το μέτριο πρώτο μέρος και τα αρκετά λάθη στην επανάληψη πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και με μπροστάρηδες τους νεαρούς ξαναμπήκε στο παιχνίδι φεύγοντας όμως με άδεια χέρια από τη Δροσιά.

Ο Α.Π.Κ.Ο. απείλησε πρώτος στο 9΄ με τη κεφαλιά του Μαστροκώστα να περνάει ελάχιστα δίπλα από τα δοκάρια του Τόρα.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 20΄ όταν ο Χ.Ελευθερίου σέντραρε από δεξιά παράλληλα με την εστία το κεντρικό αμυντικό δίδυμο των φιλοξενούμενων δεν έδιωξε με τον Άλκο να έρχεται στο δεύτερο δοκάρι και με πλασέ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν με τον Παντελή να σουτάρει στο 25΄και τον Αραβανή να σώζει την εστία του.

Ο Απόλλων τρία λεπτά αργότερα εκτέλεσε κόρνερ με τον Κικίδη ο Αντζέλι πήρε την κεφαλιά με τη μπάλα να περνάει δίπλα από τα δοκάρια του Αραβανή.

Στο 33΄ ο Χ.Ελευθερίου εκμεταλλεύθηκε λάθος του τερματοφύλακα του Απόλλων και με πλασέ από τη μικρή περιοχή έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Α.Τσαραντάνης έριξε στο παιχνίδι τους Μήτρου και Τερζάκη οι οποίοι μαζί με τους Αντζέλι και Κικίδη προσπάθησαν να βάλουν τον Απόλλων και πάλι στο παιχνίδι.

Με την έναρξη της επανάληψης ο Σταματάκος από πλεονεκτική θέση σούταρε αδύναμα δίνοντας στον Αραβανή την ευκαιρία να μπλοκάρει τη μπάλα.

Ο ίδιος παίχτης στο 56΄ εκτέλεσε το φάουλ η μπάλα βρήκε σε σώματα αμυντικών φεύγοντας ελάχιστα δίπλα από τα δοκάρια καταλήγοντας σε κόρνερ.

Οι φιλοξενούμενοι στο 67΄ μείωσαν σε 2-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπασούκου με τον Αραβανή να μην μπορεί να αντιδράσει έχοντας μπροστά του πολλά σώματα συμπαιχτών και αντιπάλων.

Ο Α.Π.Κ.Ο. στο 69΄ είχε την ευκαιρία να κλειδώσει τη νίκη το σουτ όμως του Χ.Ελευθερίου πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Τόρα.

Ο Απόλλων στο 83΄ έμεινε με δέκα παίχτες λόγω αποβολής του Πετράκη για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Ζαχαριά.

Στα λεπτά που απέμειναν οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση κυρίως με κάποια στημένα χωρίς όμως να απειλήσουν την εστία του Αραβανή μένοντας έτσι το 2-1 χαρίζοντας την τρίτη φετινή νίκη στο συγκρότημα του Ν.Κνέζεβιτς.

Α.Π.Κ.Ο. Δροσιάς: (Ν.Κνέζεβιτς) Αραβανής, Τουλίτσης, Σεινταράσι (λ.τ. 10΄ Χ.Ελευθερίου) Τζαφέρος, Προβής, Σουλιωτάκης, Αγγελάτος, Ζαχαριάς (88΄ Κροκόδειλος) Τζέμος (63΄Σ.Ελευθερίου) Μαστροκώστας, Άλκο (80΄Χ.Βαρσαμάς)

Απόλλων Ερέτριας: (Α.Τσαραντάνης) Τόρα, Πετράκης, Λάμπρου, Αντζέλι, Μπισμπικόπουλος, Σεχάι (46΄Μήτρου) Κικίδης (90΄Ευγενίου) Παντελής, Μπασούκος, Σταματάκος, Φ.Τρεγκάι (52΄Τερζάκης).