Μία νίκη και μία ήττα είχε για τις ομάδες του νομού μας η 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γυναικών της Β’ Εθνικής.

Οι Αβαντίδες νίκησαν με 4-1 εντός έδρας την Ολυμπιάδα Υμηττού, και σύνεχισαν αήττητες και πρωτοπόρες στην βαθμολογία του 3ου ομίλου. Η Χριστοφορίδη άνοιξε το σκορ στο 11′, με την Λόγου να κάνει το 2-0 στο 28′. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα της Χαλκίδας μπήκε πάλι δυνατά και έκανε το 3-0 δύο λεπτά μετά την έναρξή του. Στο 76′ η Νίκα σκόραρε για το 4-0, ενώ για την Ολυμπιάδα το γκολ το πέτυχε η Ζανιδάκη στο 88′.

Αβαντίδες (Γιώργος Νίκας): Νταβαντζή, Στεφανοπούλου, Μπίμη, Αυλωναρίτη, Τσώκου (70′ Δήμου), Ζώγα (88′ Τυλιγάδη), Μυρτολάρι (84′ Σαμαρά), Δάρλα (58′ Ντόιμα), Χριστοφορίδη, Λόγου, Νίκα.

Ολυμπιάδα Υμηττού (Νίκος Ίσσαρης): Δημητροπούλου, Μάρκου, Γεωργίου (78′ Ζανιδάκη), Τσιμπουκάκη, Μιχαλοπούλου, Κοκμοτού, Κατωπόδη, Πλεξίδα (68′ Πολυμενοπούλου), Μανίτα, Κεφαλά, Τοπαλίδη (88′ Μάνιου).

Διαιτητές: Στέφανος Ξηρογιάννης  – Σταυρούλα Λαμπροπούλου – Γιώργος Δημητρίου

Αντίθετα συναισθήματα για τις Απολλωνίδες Ερέτριας, οι οποίες ηττήθηκαν εκτός εδράς με 4-1 από τις Νεφέλες και παραμένουν στην τελευταία θέση του 3ου ομίλου. Οι γηπεδούχες άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό με τις Απολλωνίδες να ισοφαρίζουν στο 27′ με την Καράγκου. Στο 41′ έγινε το 2-1. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Νεφέλες σκόραραν ακόμη δύο γκολ, στο 65′ και στο 73′, για να έρθει το τελικό 4-1. Η ομάδα της Ερέτριας έχει έντονα παράπονα από την διαιτησία, και ειδικά στο 3-1 και το 4-1, καθώς θεωρεί πως υπάρχει οφσάιντ στις φάσεις. Επίσης, εκφράστηκαν παράπονα και για την κακή κατάσταση του αγωνιστικού χώρου.

Νεφέλες: Βήκα, Ασσιφίδου, Σκαμπαρδώνη, Τσαγκαλίδου (66′ Λαζαρίδου), Καλογεροπούλου, Ζαπέτα, Καραγιαννίδου, Τριγωντζή (77′ Μπανιά), Σιμούδη (80′ Κουκουστρίκα), Δασιοπούλου (83′ Νικολαΐδου), Αργυροπούλου.

Απολλωνίδες Ερέτριας (Νίκος Μπιμπίκας): Χατζηστάμου, Κανεδάκη, Παναγιωτοπούλου Σ., Παναγιωτοπούλου Μ., Κουμπιά, Τσαραντάνη, Μπασούκου (65′ Κλοπώδη), Καράγκου, Ντάσκου, Σιδεριά, Κουτρούτσου (82′ Κολοβού).

Διαιτητές: Δροσιά Γάτσιου – Αναστασία Πανυτσίδου – Αγγελίκη Δημητρίαδου.